Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Hypotéky se v pololetí snaží dohnat novoroční propad, kdeže ale loňské sněhy jsou. Přestože zájem o hypoteční úvěry roste, k loňským číslům má hypoteční trh daleko.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu klesla v červnu průměrná úroková sazba hypoték oproti květnu o další čtyři bazické body na 2,76 %. Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, vykázal v šestém měsíci hodnotu 2,66 %, o deset bazických bodů méně než statistický průměr. „Tato čísla z praxe potvrzují, že hypotéky sjednané prostřednictvím zkušených hypotečních makléřů mohou být ještě levnější,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz a uvádí příklad: „Pokud si klient požádá o hypoteční úvěr prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, může ušetřit na hypotéce ve výši dva miliony korun se splatností 25 let třicet tisíc korun. A to jen na úrokové sazbě. Navíc zkušený hypoteční makléř dokáže vyjednat případně i další individuální slevy. Záleží pak na daném konkrétním hypotečním případu.“ Přesnou úsporu si může každý ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Levné hypotéky nalákaly nové klienty

V červnu bylo podle dat Fincentrum Hypoindexu sjednáno 7 119 hypotečních smluv, o 142 více než v květnu. Pokud bychom však srovnali loňský červen, ten letošní zaostal o téměř dva tisíce hypoték. Celkem logicky stouply v pololetí i objemy půjčených peněz, letos již podruhé překročily 15 miliard korun. V meziročním srovnání však zaznamenáváme pokles téměř o tři miliardy korun. V prvním pololetí letošního roku bylo sjednáno téměř 37 tisíc hypoték celkem za 83,6 miliard korun. Ani tato čísla však zdaleka nedosahují loňských výsledků, kdy si pro hypotéky přišlo do bank téměř 50 tisíc klientů a půjčili si na bydlení více než 100 miliard korun. „Za zlepšujícími čísly jsou nejenom akční nabídky bank, ale také fakt, že jsou nemovitosti stále hodně drahé, klienti si musí půjčovat větší obnosy peněz. Dokazuje to informace, že průměrná výše hypotéky překonala poprvé hranici 2,3 milionu korun,“ komentuje mírné oteplení hypotečního trhu Petra Horáková Krištofová.    

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

Budou hypotéky dále zlevňovat? „Vzhledem k tomu, že Česká národní banka základní úrokové sazby zatím nemění, hypoteční banky bojují o klienty, prostor pro výhodnější hypotéky tu jistě je. Obzvláště svěří-li se žadatel o hypotéku do rukou zkušeného hypotečního makléře, který umí vybrat pro každého tu nevýhodnější nabídku a pomoci překonat omezující regulace ČNB v poskytování hypoték, které nadělaly vrásky mnohým zájemcům o financování vlastního bydlení,“ uvádí Petra Horáková Krištofová.

Z letních akcí bank vybíráme například Hypoteční banku, jež přichází s novou službou, pomocí níž mohou klienti měnit výši splátek u hypotečních úvěrů. V případě mimořádných životních situací si tak bude moci klient snížit splátku až o 30 %. Službu lze využít i opakovaně, podmínkou je vždy šestiměsíční lhůta bezproblémového splácení před využitím služby. Benefit v podobě pohodových splátek bude zdarma součástí nových hypotečních úvěrů. Stávající klienti si mohou o sjednání této služby požádat kdykoliv v průběhu trvání hypotečního úvěru. Od poloviny července snížila o 0,1 procentního bodu své úrokové sazby hypoték Wüstenrot. Sleva se týká všech forem sazeb i délek fixací. Zvýhodnění hypotečních úvěrů u Wüstenrotu mohou využít i právnické osoby. UniCredit Bank během léta nabízí zvýhodněnou úrokovou sazbu hypoték 2,22 % u jakékoliv z nabízených fixací. Ke snižování úrokových sazeb se uchýlila i Equa bank, také o 0,1 procentního bodu. Týká se fixací na tři a pět let a platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování hypoték. Hypotéky lze nyní pořídit již od 2,69 % ročně. Banka nabízí také bonus 5 000 korun k refinancování hypotečních úvěrů, platí pro refinancování účelových a neúčelových hypoték s fixací na tři nebo pět let. Minimální částka refinancování z jiné banky je 700 tisíc korun. Akce platí pro žádosti podepsané do konce srpna a smlouvy sjednané do 14. 9. 2019.

Boj o klienty nevzdávají ani stavební spořitelny. Loňský rok byl pro stavební spořitelny v oblasti úvěrů rekordní, jejich objem dosáhl celkové hodnoty 67,4 miliardy korun, což představovalo meziroční nárůst o 22 %. „Na základě vývoje v první polovině roku předpokládáme, že se letos vrátí čísla úvěrů od stavebních spořitelen k běžnému stavu. Očekáváme, že celková hodnota úvěrů letos dosáhne zhruba úrovně roku 2017, tedy 55 miliard korun,“ komentuje situaci Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen. V situaci, kdy se vyskytne náhlá nutnost stěhování nebo rekonstrukce stávajícího bydlení, pomůže úvěr. Ten uvítají zejména ti, kteří si dosud nestihli na své bytové potřeby našetřit. Na rekonstrukce a modernizace bydlení bylo loni využito 33 % úvěrů poskytnutých stavebními spořitelnami. Průměrná čerpaná částka úvěru dosáhla 924 tisíc korun.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře