Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Úrokové sazby hypoték

V první letním měsíci poklesla úroková sazba hypoték nejrychleji za celý letošní rok, hypoteční trh ožil, i když proti minulým rokům zůstává stále v útlumu.

Číst dál...

I když bývá květnová aktivita na hypotečním trhu oproti dubnu pravidelně příznivější, letošní květen byl nad rámec běžné sezónnosti.

Číst dál...

V dubnu se sice objem poskytnutých hypoték nepatrně snížil, zůstává však na nejvyšší úrovni za posledního půl roku, úrokové sazbě se však dolů nechce.

Číst dál...

Přestože se v únoru objem poskytnutých hypotečních úvěrů zvýšil o pětinu, meziroční propad stále zůstává značný. Dobrou zprávou je, že úroková sazba mírně klesá a šestiprocentní hranice tak zdá se nedosáhne.

Číst dál...

V lednu se hypoteční aktivita snížila, to je však pro začátek každého roku typické. Co je však příznivou zprávou pro potenciální žadatele o hypotéku, úrokové sazby již nerostou, naopak začaly klesat.

Číst dál...

Přestože v prosinci poskytly banky o něco více hypoték než v listopadu, v meziročním srovnání zaznamenáváme stále vysoký propad. Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů se zastavila těsně pod šesti procenty.

Číst dál...

Ani listopad nedokázal nějak výrazně rozhýbat hypoteční trh. V meziměsíčním srovnání sice banky půjčily více peněz, růst úrokových sazeb hypotečních úvěrů se nezastavil.  

Číst dál...

Objem poskytnutých hypoték dále klesá, průměrná úroková sazba se pohybuje stále pod šesti procenty.

Číst dál...

Hypoteční banky půjčily v srpnu zase méně peněz, úroková sazba se v růstu zatím nezastavila. Je už čas na to, aby přestaly hypotéky zdražovat?

Číst dál...

Objem i počet poskytnutých hypotečních úvěrů klesá mírně, prohlubuje se však výrazný meziroční propad.

Číst dál...