Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - únor 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,9 %     Brokerindex: 5,8 %    Úspora:  70 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Úrokové sazby hypoték

Přestože se v únoru objem poskytnutých hypotečních úvěrů zvýšil o pětinu, meziroční propad stále zůstává značný. Dobrou zprávou je, že úroková sazba mírně klesá a šestiprocentní hranice tak zdá se nedosáhne.

Číst dál...

V lednu se hypoteční aktivita snížila, to je však pro začátek každého roku typické. Co je však příznivou zprávou pro potenciální žadatele o hypotéku, úrokové sazby již nerostou, naopak začaly klesat.

Číst dál...

Přestože v prosinci poskytly banky o něco více hypoték než v listopadu, v meziročním srovnání zaznamenáváme stále vysoký propad. Průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů se zastavila těsně pod šesti procenty.

Číst dál...

Ani listopad nedokázal nějak výrazně rozhýbat hypoteční trh. V meziměsíčním srovnání sice banky půjčily více peněz, růst úrokových sazeb hypotečních úvěrů se nezastavil.  

Číst dál...

Objem poskytnutých hypoték dále klesá, průměrná úroková sazba se pohybuje stále pod šesti procenty.

Číst dál...

Hypoteční banky půjčily v srpnu zase méně peněz, úroková sazba se v růstu zatím nezastavila. Je už čas na to, aby přestaly hypotéky zdražovat?

Číst dál...

Objem i počet poskytnutých hypotečních úvěrů klesá mírně, prohlubuje se však výrazný meziroční propad.

Číst dál...

Úroková sazba hypoték roste i nadále, banky v červenci půjčily na bydlení o více než třetinu méně peněz než v červnu, meziroční pokles se prohloubil téměř na tři čtvrtiny.

Číst dál...

Ve srovnání s uplynulými měsíci si lidé půjčují na bydlení víc peněz, meziročně však pokračuje propad.

Číst dál...

Objem poskytnutých hypoték v dubnu výrazně poklesl, naopak úroková sazba hypotečních úvěrů pokračuje ve strmém růstu.

Číst dál...