Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Teplice - 1 000 000 Kč | 1,74%, Praha 5 - 4 700 000 Kč | 2,09%, Praha 1 - 5 900 000 Kč | 2,05%, Jihlava - 950 000 Kč | 1,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Káraný - 500 000 Kč | 2.09%, Č. Budějovice -  3 950 000 Kč | 1,99%, Praha 7 - 1 200 000 Kč | 1,94%, Brno - 5 440 000 Kč | 1,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Hypotéky

Splácet hypotéku neznamená pouze výdaje. S hypotečním úvěrem na byt či jinou nemovitost můžete také ušetřit. Jednou za rok vám přidá pár stokorun, ale i tisícovek, do rodinného rozpočtu.

Číst dál...

Konec prvního měsíce v roce přináší i jednu důležitou povinnost nejen pro nové majitele nemovitostí. A tou je podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí (dříve známou jako daň z nemovitosti).

Číst dál...

Jako by nebylo těch špatných zpráv pro zájemce o hypotéky poslední dobou dost. S říjnem přišlo další zpřísnění v poskytování hypotečních úvěrů.

Číst dál...

Banky si každého žadatele o hypotéku pořádně proklepnou. To je stará známá pravda. Přesto se poslední dobou mohou někteří dříve bonitní klienti setkat s tím, že jim banka hypotéku nedá.

Číst dál...

 

Přísnější pravidla pro hypoteční banky už platí rok. Banky musely zastropovat výši hypotečního úvěru na 90 % hodnoty nemovitosti (LTV).

Číst dál...

Víte, že můžete s hypotékou také ušetřit? Hypotéka na byt či jinou nemovitost, ale také úvěr ze stavebního spoření neznamená jen vydání. Jednou ročně vám udělá radost a přidá alespoň pár korun do rodinné kasy.

Číst dál...

Loňský rok se sice co do hypotečních rekordů příliš nevyznamenal, ale i tak je možné říci, že se hypotékám dařilo. Ostatně překonat absolutně rekordní rok 2016 bylo takřka nemožné, jak pro server Hypokalkulačka.cz správně na začátku roku 2017 předpovídal Pavel Bultas ze společnosti Hypoasistent. 

Číst dál...

Dostali jste s koncem roku mimořádné odměny? Uvažujete, zda nesplatit část hypotéky? Nový zákon o spotřebitelském úvěru mimořádné splátky hypoték usnadnil a zlevnil.

Číst dál...

Blíží se konec ledna a sním i důležitá povinnost nejen pro nové majitele nemovitostí. Ano, je to podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí (dříve daň z nemovitosti).

Číst dál...

To, že úrokové sazby hypoték rostou, už není žádná novinka. A tak mnoho lidí uvažuje logicky a snaží se zajistit si výhodnou nízkou úrokovou sazbu na co nejdelší dobu. Ale vyplatí se to? Na první pohled ano, ale přesto byste si svůj krok měli dobře promyslet.

Číst dál...