Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Jaro je ideální období nejen pro hypotéky, ale také pro úvěr ze stavebního spoření. Statistiky stavebních spořitelen potvrzují, že úvěrem ze stavebka lidé nejčastěji financují rekonstrukce, modernizace a údržbu domů.

Zajímavým faktem je, že domácnosti mají 14 procent svých aktiv právě ve stavebním spoření – hned po bankovních vkladech je to největší položka. Objem prostředků z úvěrů ze stavebního spoření se používají především na rekonstrukce a modernizace (48 procent), dále pak na nákup staršího domu či bytu (23 procent), zhruba 5,5 procenta směřuje na nákup nového domu či bytu.

Sazby klesají nejen u hypoték od bank, ale také u stavebních spořitelen. „Kdo potřebuje peníze na rekonstrukci, má nyní dobrou šanci pořídit levný úvěr také ze stavebního spoření. Jeho hlavní výhodou je to, že u nižších částek, zpravidla do půl milionu, není třeba zástava nemovitosti,“ říká Petra Horáková Krištofová, manažerka Asociace hypotečních makléřů.  Navíc úvěry nabízejí spořitelny i na nižší částky, než se objevují běžné hypotéky od bank.
Například Českomoravská stavební spořitelna nabízí úvěr se sazbou 2,95 % a navíc těm, kteří využijí k přestavbě zkušeností architekta, dá 50procentní slevu na jeho služby na webu Ziskejteulisky.cz.

hypoteční kalkulačka

Hypoúvěr má vlastnosti úvěru ze stavebního spoření, ale nižší sazby

Stavební spořitelny nabízejí kromě překlenovacího úvěru a řádného úvěru také další typ, takzvaný hypoúvěr. A jeho sazby se hodně přiblížily klasickým hypotékám. S jarní nabídkou přichází nyní stavební spořitelna České spořitelny Buřinka. Až do konce června 2015 nabízí úrok od 1,95 %. Klienti dostanou navíc zdarma odhad nemovitosti a také mohou bezplatně vložit mimořádné splátky kdykoliv v průběhu trvání úvěru. Hypoúvěr dává Buřinka bez poplatku a také po celou dobu splácení garantuje maximální úrokovou sazbu, kterou úročení hypoúvěru nikdy nepřekročí.

Minimální úroková sazba 1,95 % platí pro úvěry 1 milion a vyšší, které jsou do 70 % hodnoty zastavované nemovitosti (LTV). Jiné parametry než výše úvěru a hodnota LTV podle informací ze stavební spořitelny sazbu v průběhu akční nabídky neovlivňují. K nově sjednaným úvěrům klienti získají možnost zdarma splatit až 20 % z výše poskytnutého úvěru každých 12 měsíců. Nabídka mimořádné splátky zdarma není časově omezená a nemá vliv na výši úrokové sazby.

Poměrně zajímavý hypoúvěr nabízí i Modrá pyramida stavební spořitelna, sazbu od 1,99 %. Hypoúvěr umožňuje rozložit splátky až na 28 let, vedení a správa účtu je zdarma. I zde je možné uplatnit slevu z daňového základu ze zaplacených úroků. Hypoúvěr je zajištěn zástavním právem k nemovitosti. Tento typ financování bydlení mohou klienti podle informací Modré pyramidy využít v době, kdy ještě nemají vybranou konkrétní nemovitost.

Váháte, kterou možnost zvolit? Nejlépe vám poradí zkušený hypoteční makléř, který má dobrý přehled o všech finančních ústavech a jejich stálých i akčních nabídkách. Například nyní nabízí UniCredit Bank u tříleté fixace a LTV do 85 % úrokovou sazbu 1,49 % a snižuje tak pomyslnou laťku pod jedno a půl procenta. Sami si můžete orientačně spočítat splátky na naší hypoteční kalkulačce.

A snížení sazby ohlásila i Raiffeisen stavení spořitelna. Úroková sazba na úvěru HYPOsplátka nyní začíná na 1,95 ročně, za uzavření úvěru klienti neplatí žádný poplatek. Úvěr HYPOsplátka je určen především na pořízení nemovitosti, ale je s ním možné financovat také rozsáhlejší rekonstrukce či modernizace bytů a domů. Jde o úvěr hypotečního typu, který je zajištěn nemovitostí. Pro jeho získání nejsou nutné žádné vlastní úspory. Je u něj také možné měnit výši splátek podle potřeby, získat splátkové prázdniny až na 6 měsíců a samozřejmě i odečíst zaplacené úroky z daňového základu. 

Zajímavá čísla

  • V České republice je podle Svazu českých a moravských bytových družstev celkem 4 366 000 bytů, trvale obydlených je 3 826 000.
  • Z toho se 56 % (2 160 000) nachází v bytových domech, 44 % pak v rodinných domech.
  • Z bytových domů se pak jedná ze 45 % o zděné domy, z 55 % o panelové domy.
  • V letech 1958 až 1990 bylo postaveno cca 1,2 milionu panelových domů ve všech regionech České republiky. Většina z nich potřebuje v co nejbližší době rekonstruovat. 

Požádat makléře o radu