Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2023

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,8 %     Brokerindex: 5,7 %    Úspora:  45 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Neuplynul ani týden a mnohými očekávaná zpráva je tu. Ještě před začátkem účinnosti nového zákona o spotřebitelském úvěru ohlásila zvýšení úrokových sazeb hypoték první banka.

A jak jsme předpovídali zde, jako první se utrhla Komerční banka, která zvyšuje úrokové sazby u některých hypoték již od pondělí 21. listopadu o půl procentního bodu. U nejčastěji poskytované hypotéky na 1,9 milionu korun se splatností 20 let a pětiletou fixací se klientům zdraží měsíční splátka přibližně o 500 korun a celkově zaplatí za hypotéku o 300 tisíc korun navíc.

hypoteční kalkulačka

Jak se dalo čekat, Komerční banka spustila lavinu a už se chytly další dvě velké banky. Největší poskytovatel hypoték v Česku, Hypoteční banka, zvýší podle slov její mluvčí Marie Rochové sazby u 7 a 10letých fixací hypoték o 0,3 procentního bodu. Krátkodobé fixace zatím zůstávají beze změny, jejich zvýšení však nelze v budoucnu vyloučit.

Pozadu nezůstal ani další poskytovatel hypoték, a to UniCredit Bank. Banka zatím podrobnosti nesdělila, je však možné čekat, že se bude jednat o podobné zdražení, jako u prvních dvou. Další velký hypoteční hráč na českém trhu, Česká spořitelna, zatím s navyšováním úroků vyčkává. Uvidíme, jak dlouho.

Předčasné splacení a mimořádné splátky hypotéky prodražují

Nicméně, musíme počítat s tím, že zdraží postupně i další banky. „Banky budou muset nově umožnit klientům mimořádné splátky hypotéky a v těžké životní situaci také celé splacení hypotéky bez sankcí, dále budou muset důkladněji zkoumat klientovy schopnosti splácení. To vše zvýší bankám náklady a uchýlí se tedy k mírnému zvýšení úrokových sazeb,“ vysvětluje Petra Horáková Krištofová, manažerka Asociace hypotečních makléřů a webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz.

Kdo si vezme hypotéku ještě do konce listopadu, na toho se začnou nové podmínky vztahovat až po skončení fixace. „Podle zkušeností hypotečních makléřů se klienti nyní nerozhodují podle novely zákona, ale proto, že jsou nyní extrémně nízké úrokové sazby. Je to pro ně zkrátka výhodné,“ říká Petra Horáková Krištofová a dodává, že i po ohlášeném zvýšení, zůstávají hypotéky stále velmi levné, levnější než kdy vůbec byly.

Jaká nabídka bude výhodná právě pro vás, vám rádi a zdarma spočítají naši hypoteční makléři.

 Zeptat se makléře