Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červen 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,00 %     Brokerindex: 4,89 %    Úspora:  65 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Že jsou hypoteční sazby na minimech, není žádná novinka. Ostatně o tom svědčí i hodnota Brokerindexu, která se pohybuje až na jednu výjimku pod dvěma procenty od května loňského roku. Jedna novinka tu ale přece jenom je.

Zatímco dříve nabízely banky nízké sazby v časově omezených akcích, nyní vyrážejí do konkurenčního boje o klienty bez omezení.

Ale zase tak zadarmo to není. „Je pochopitelné, že se banky snaží pojistit proti tomu, že by klienti v budoucnu nemohli splácet a u levných hypoték tak vyžadují splnění dalších podmínek, například vyžadují uzavření pojištění schopnosti splácet,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz a dodává, že nejpřesnější informace o konkrétních nabídkách získají klienti, pokud se obrátí na zkušeného hypotečního makléře, který je schopný přesně podle jejich osobní situace vybrat tu ideální hypotéku.

hypoteční kalkulačka

Jaké jsou nové nabídky bank

Equa bank nabízí nyní hypotéky se sazbou od 1,79 % ročně u tří i pětiletých fixací. Abyste na tuto sazbu dosáhli, musíte požádat o hypotéku v minimální hodnotě 1,5 milionu korun a maximálně do 70 % LTV (hodnoty zastavené nemovitosti). A navíc je nutné uzavřít pojištění schopnosti splácet. Je tedy nutné počítat s tím, že se kvůli pojištění měsíční splátka o pár desetikorun prodraží.

GE Money Bank nabízí zatím do konce dubna sazbu tří a pětiletých fixací hypoték od 1,88 %. Ale ani zde nedostane klient nic zadarmo. Podmínkou nízkého úroku je také pojištění schopnosti splácet a navíc si musí nechat klient posílat na účet Genius Gold měsíčně minimálně 15 tisíc korun. Výhodou je odpuštění poplatku za zpracování hypotéky, vedení úvěrového účtu a odhad nemovitosti. To jsou však benefity, které dnes najdete u většiny bank. Podmínku sjednání pojištění schopnosti splácet má pro dosažení nejnižší sazby také Česká spořitelna, mBank a UniCredit Bank, u ČSOB j třeba uzavřít alespoň dvě ze tří nabízených pojištění. Tyto podmínky platí u bank již delší dobu, podrobnosti vám rád sdělí hypoteční makléř, který akční nabídky sleduje a má přehled o podmínkách jednotlivých bank.  

Hypotéky s tří a pětiletou fixací nabízí nyní levněji i Sberbank, zde najdou klienti minimální sazbu 1,89 %. Sazby u nejoblíbenějších fixací snižuje také Fio banka, kde začíná sazba na hodnotě 1,68 % ročně. Česká spořitelna se v nejvýhodnější nabídce soustředila na dlouhé fixace, konkrétně na 8 a 10 let. Ta osmiletá začíná nyní na 1,99 % a desetiletá na 1,89 %. Vztahuje se na všechny nové hypotéky do 90 % hodnoty nemovitosti splácené z aktivního účtu u České spořitelny. Nutno dodat, že každá banka posuzuje klienty individuálně, není tedy vůbec jisté, že na nejnižší sazby každý dosáhne. S jakou nabídkou tak můžete počítat, nejlépe poradí zkušený hypoteční poradce.
Raiffeisenbank má na jaře své tradiční „Hypodny“. V jejich rámci nabízí slevu 0,4 procenta z úrokové sazby a mimořádný finanční bonus v závislosti na výši úvěru až 6 tisíc korun při podpisu hypoteční smlouvy do konce května. Pokud klient navíc aktivně využívá eKonto Smart nebo Komplet, může získat další slevu ve výši 1 procentního bodu. Celkem tak lze ušetřit až 1,4 procentního bodu.

Trochu jinou cestou, jak si pojistit klienty, se vydala Hypoteční banka. Nabízí takzvanou hypotéku s bonusem. Princip vyplacení bonusu není zrovna jednoduchý. Spočívá v tom, že po 12 letech získá klient první polovinu bonusu (ten je ve výši 4 % z výše úvěru), druhou polovinu obdrží po splacení hypotéky. Samozřejmě však musí splnit podmínky, tedy nesmí se opozdit se splátkami o více než 30 dnů. Bonus se týká hypoték se splatností 20 až 40 let při fixaci na tři roky či pět let. Splatnost lze prodloužit, nelze ji však zkrátit pod 20 let. Pokud by chtěl klient vložit mimořádnou splátku, může, ale pouze za stanovených podmínek, jinak o bonus přijde. Banka si tak jistí klienty na dlouhou dobu.
„To, že se banky vytasily s podobnými nabídkami ještě před schválením nového zákona o spotřebitelském úvěru, je vlastně logické. Může se totiž stát, že až zákon vstoupí v platnost, banky budou muset zdražit,“ upozorňuje Petra Horáková Krištofová. Více o tom, jak zákon zasáhne hypotéky, si přečtete v některém z příštích článků.

Splátku při různých sazbách a době splácení si můžete orientačně spočítat na naší hypoteční kalkulačce.

 Požádat makléře o radu

hypoteční kalkulačka