Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2023

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,8 %     Brokerindex: 5,7 %    Úspora:  45 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Ani květen nepřinesl zdražení a navzdory předpovědím jsou hypoteční úvěry opět o něco levnější. Klienti na zlevnění slyší a zájem o hypotéky roste.

Podle aktuálních dat Fincentrum Hypoindexu byla v květnu průměrná úroková sazba hypoték 2,8 %, což je o 5 bazických bodů méně než v dubnu a o 20 bazických bodů méně než počátkem letošního roku. Obávaná tříprocentní hranice je minulostí a ještě o pár desetin procentního bodu je pro klienty příznivější praxe.

Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se v květnu ustálil na hodnotě 2,74 % a opět potvrdil již známy fakt, že hypotéky sjednané prostřednictvím zkušených hypotečních makléřů mohou být ještě výrazně levnější než ukazuje statistický průměr. „Když si procenta převedeme na koruny, vychází nám, že požádá-li klient o hypotéku prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, může na dvoumilionovém hypotečním úvěru se splatností 25 let ušetřit až 20 tisíc korun, zohledňujeme-li jen úrokovou sazbu. Další slevy lze pak s makléřem individuálně sjednat podle konkrétního hypotečního případu. S hypotečním makléřem tedy můžeme dosáhnout slušné úspory, za kterou se dá pořídit třeba část vybavení domácnosti, nebo hezká dovolená,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Ostatně přesnou úsporu si může každý ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Zvýšil se zájem i objemy půjčených peněz

V květnu si sjednalo novou hypotéku bezmála sedm tisíc klientů, což je o 582 více než v předcházejícím měsíci. Z dat Hypoindexu dále vyplývá, že květen se stal letošním rekordním měsícem i co do objemu půjčených peněz. Poprvé letos měsíční objem hypoték překonal hranici 15 miliard korun, konkrétně 15,9 miliardy korun, což je zhruba o 1,3 miliardy více než v dubnu a jedná se o největší objemy od listopadu roku 2018.

„I když se aktuální čísla zdaleka nevyrovnají hodnotám v předchozích několika letech, můžeme konstatovat, že se český hypoteční trh odpoutal ode dna a zažívá oživení. Za poklesem úrokových sazeb hypoték stojí tvrdý konkurenční boj mezi hypotečními bankami, které se snaží ulovit každého bonitního zájemce o hypotéku právě pro sebe,“ doplňuje statistiku Petra Horáková Krištofová.

ČNB chce posílit pravomoci, ale i úlevy pro mladé 

Česká národní banka se nezdává a dosavadní doporučení bankám pro poskytování hypoték by ráda uzákonila a získala tak větší pravomoci pro rozhodování o hypotečních úvěrech. Novelu zákona o ČNB zatím schválila vláda, na řadu ještě přijdou poslanci. Součástí novely jsou však i mírnější podmínky pro poskytování hypoték mladým lidem do 36 let. Ti by pak mohli získat hypoteční úvěr až do výše sta procent hodnoty nemovitosti a mírnější pravidla v omezení poměru splátky k příjmům.

Změnit by se mohly i podmínky půjček na bydlení pro mladé od státu. Jejich výhodou je nižší úroková sazba, než poskytují hypoteční banky, jsou však limitované výší půjčené částky. Na koupi bytu mohou mladí lidé získat maximálně 1,2 milionu korun, na stavbu či pořízení rodinného domu pak dva miliony korun, na rekonstrukci pak 300 tisíc korun. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová by chtěla tyto limity zvýšit, o kolik, však zatím neřekla.

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

Fio banka znovu snížila úrokové sazby svých hypoték. Všechny nabízené fixace jsou se sazbou od 2,38 % a klient si tak může za stejných podmínek vzít hypotéku rok, tři roky i pět let. Kromě toho mohou navíc klienti stále využívat možnosti mimořádné splátky bez poplatků i flexibilního snižování měsíčních splátek díky Hypospořicímu kontu, které je ke každé hypotéce zdarma.

Pro ty, kteří chtějí stavět nebo rekonstruovat v nejvyšším energetickém standardu, je vhodná Zelená hypotéka od Hypoteční banky. Banka nyní připravila pro nové klienty připravena slevu z úrokové sazby 0,15 % a pro první rok také slevu 45 % na pojištění nemovitosti a zvýhodněné pojištění v následujících letech. Klienti tak mohou ušetřit i více než 10 tisíc korun.

Českomoravská stavební spořitelna koncem května vylepšila svoji nabídku nezajištěných meziúvěrů. Klienti nově mohou získat nezajištěný úvěr až do výše 1 milionu korun, zatímco doposud to bylo 900 tisíc korun. Tento typ úvěrů využívají podle předsedy představenstva ČMSS Jochema Maiera klienti především na rekonstrukce domu či bytu, aniž by museli řešit zástavu nemovitostí. Dochází rovněž ke sjednocení nabídky nezajištěných meziúvěrů. Dosavadní čtyři varianty úvěru jsou sjednoceny do jednoho nového úvěru Kredit. Ten bude nabízen bez poplatku za poskytnutí meziúvěru a s minimální úrokovou sazbou 4,1 %. U zajištěných meziúvěrů ČMSS rovněž sloučila dosavadní nabídku do jednoho meziúvěru Topkredit, který lze získat s úrokovou sazbou 2,34 %. Kromě dosavadních fixací nově ČMSS u zajištěných meziúvěrů nabízí i fixaci na 10 let.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře