Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Že úrokové sazby hypoték opět klesly? To už není žádné překvapení. Podle údajů Fincentrum Hypoindexu byla v červnu průměrná sazba hypotéky 1,87 % a levné hypotéky se stávají samozřejmostí.

Není se tedy co divit, že je zájem o hypoteční úvěry enormní.
A neklesá jen statistický průměr. Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se před prázdninami ustálil na hodnotě 1,79 %, což je zase o pár setinek procentního bodu méně než v květnu. „Prostým výpočtem nám tedy vychází, že hypotéka pořízená přes hypotečního makléře vyjde ještě levněji. Pokud si klient vezme hypotéku dva miliony korun s 25letou splatností a konstantních podmínkách, ušetří v praxi více jak 23 tisíc korun,“ vypočítává webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová. Konkrétní úsporu si lze jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Čeká nás letos další rekord?

A s klesající sazbou a splátkou hypotéky logicky stoupá zájem klientů. Podle dat z Hypoindexu v červnu opět stoupl počet sjednaných hypotečních úvěrů. Novou smlouvu uzavřelo 12 324 klientů, objem půjčených peněz byl také rekordní, a to 23,8 miliard korun. Za prvního půl roku si pořídilo hypotéku více než 55 tisíc klientů v celkovém objemu necelých 107 miliard korun.

Z celkového koláče si pořádný díl ukusují hypoteční makléři sdružení v Asociaci hypotečních makléřů (AHM). Průměrný nárůst objemu zprostředkovaných hypoték se u členů AHM za prvních šest měsíců pohybuje okolo 30 %. "Meziroční nárůst v prvním pololetí u nás číní 50%," uvádí Pavel Bultas, ředitel společnosti HYPOASISTENT. „Jaká bude druhá polovina roku, se ještě uvidí, ale našlápnuto k novému ročnímu rekordu už hypotéky mají,“ říká Petra Horáková Krištofová.  

Co se týče akcí a novinek, stejně jako děti, i banky si daly prázdniny. Uvidíme, s čím se vytasí na podzim, kdy vejde v platnost doporučení České národní banky o omezení 100% hypoték a také nový zákon o spotřebitelském úvěru, který se také významně dotkne hypoték (více čtěte zde).

Ceny nemovitostí pomalu rostou

Ceny bytů jsou na sedmiletých maximech, růst cen však zatím vyrovnávají nízké sazby hypoték.  Pořízení vlastního bydlení tak je zatím sále výhodné, jen vhodných nemovitostí ubývá. „Proto je dobré neváhat a o pořízení vlastního bydlení se zajímat co nejdříve. Na podzim totiž mohou banky zpřísnit podmínky a hypotéka již nebude tak dostupná. S dokumentací a správným výběrem nejvhodnější hypotéky pomůžou zkušení hypoteční makléři,“ dodává Petra Horáková Krištofová.

 Požádat makléře o radu

hypoteční kalkulačka