Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Dalo se to čekat, s nadcházejícím podzimem přichází i zdražování hypoték. A růst úrokových sazeb se nezastaví, odborníci předpovídají pokoření tříprocentní hranice ještě do konce roku.

Podle ukazatele Fincentrum Hypoindex poskočila průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů v srpnu o devět bazických bodů a ustálila se na hodnotě 2,32 %. Od března je to nárůst téměř čtyři desetiny procentního bodu. A jak si stojí hypotéky v praxi? Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték poskytnutých vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, vykázal v srpnu hodnotu 2,17 %, což je o 15 bazických bodů méně, než znázorňuje statistický průměr. „Už jen porovnáním obou čísel je jasné, že požádá-li klient prostřednictvím zkušeného hypotečního makléře například o hypotéku ve výši tři miliony a splatností 25 let, ušetří jen na úrocích významných 67 tisíc korun,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz.

Svěřit se do rukou vybraného hypotečního makléře přinese tak klientovi nejen finanční úsporu, ale i čas, který nemusí trávit obíháním bank a vyřizování hypotečních dokumentů. „Navíc zkušený hypoteční makléř dokáže pro klienta získat i různé výhody a výhodnější řešení související přímo s jeho finanční a rodinnou situací, což ocení klienti zejména v době zdražování. Nynější úroková sazba s největší pravděpodobností nevydrží dlouho, očekává se další růst až k hranici tří procent ještě do konce letošního roku,“ dodává Petra Horáková Krištofová. Konkrétní úsporu je možné jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Rostou i objemy poskytnutých hypoték

Do bank si v srpnu přišlo pro hypotéku téměř 10,5 tisíce klientů. Objem sjednaných hypotečních úvěrů se přiblížil 34 miliardám korun. I když počty i objemy klesly oproti červenci přibližně o pět procent, jde o nejlepší srpnový výsledek v historii Fincentrum Hypoindexu. Meziročně si objemy připsaly dokonce 75procentní nárůst. V porovnání se srpnem roku 2019 vzrostl objem poskytnutých hypoték dokonce o 136 %. „Přestože hypotéky zdražují, je o ně na letní měsíce nevídaný zájem, hypoteční trh zatím nijak nebrzdí,“ komentuje výsledky Petra Horáková Krištofová.

Průměrná výše hypotečního úvěru vzrostla podle Fincentrum Hypoindexu v srpnu zhruba o 14,5 tisíce korun na 3,23 milionu korun, o poklesu cen nemovitostí tedy hovořit nelze. Poptávka stále převyšuje nabídku a bytová výstavba je dlouhodobě nedostatečná. Změnu by měl přinést již schválený nový stavební zákon, který má urychlit povolovací proces. Jeho dopady však bude možné pozorovat až s časovým odstupem.

hypoteční kalkulačka 

300 miliard korun na spadnutí

Už nyní je jasné, že letošní rok bude historicky nejúspěšnějším rokem na hypotečním trhu navzdory rostoucím úrokovým sazbám a předpokládanému poklesu zájmu klientů. Za prvních osm měsíců roku 2021 sjednaly banky hypotéky již za téměř 293 miliard korun. Hranice 300 miliard korun padne s největší pravděpodobností už v září, do konce roku by se pak mohl objem poskytnutých hypoték dostat k hranici 400 miliard korun.

Co nového u hypotečních makléřů

Během srpna zdražily hypotéky Fio banka, Moneta Money Bank a Sberbank a v první polovině září se rozhodly zvýšit úrokové sazby i největší hypoteční banky. Česká spořitelna, skupina ČSOB i Komerční banka zdražily hypoteční úvěry shodně o 0,2 procentního bodu. Od 20. září 2021 zvyšuje Air Bank úrokové sazby u hypoték o 0,25 procentního bodu.

Česká národní banka (ČNB) je připravena zvyšovat základní sazby na každém dalším zasedání. Do konce roku by tak mohla základní sazba vzrůst ze současných 0,75 % až na 1,5 % či 1,75 %.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře