Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červen 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,00 %     Brokerindex: 4,89 %    Úspora:  65 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Historická data ukazují, že prázdninové měsíce hypotékám příliš nepřejí. Nejinak tomu bylo i v srpnu letošního roku. Žádná velká změna, co se týče počtu a objemu sjednaných hypotečních úvěrů, se nekonala.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu nepatrně poklesla úroková sazba hypoték a ustálila se těsně nad dvouprocentní hranicí na hodnotě 2,01 %. A jaká čísla vykázala praxe u hypotečních makléřů? Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se ani v osmém měsíci letošního roku nepřiblížil dvěma procentům, a potvrdil tak již známý fakt, že u makléřů jsou hypotéky ještě výhodnější, než ukazuje statistický průměr. Konkrétně se Brokerindex zastavil na hodnotě 1,91 %.

„Pokud bychom si převedli úsporu na konkrétní čísla, je možné v praxi na standardní dvoumilionové hypotéce na 25 let ušetřit proti statistickému průměru skoro 30 tisíc korun,“ uvádí webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová a dodává, že konkrétní úsporu si lze ověřit na naší hypoteční kalkulačce. Ostatně finanční úspora není jediným důvodem, proč se mnozí dnes obracejí na zkušené hypoteční makléře. „S žádostí o radu nyní přicházejí především průměrně bonitní klienti, kteří se bojí, že by je banka mohla odmítnout, což zhoršuje šance na získání hypotéky u jiné banky, neboť tyto informace banky mezi sebou sdílí,“ doplňuje Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka

Srpen lepší než červenec

V srpnu si pro hypotéku přišlo do bank 8 509 klientů, což je o 1 296 lidí více než v červenci. Také objemy sjednaných hypoték se zvýšily. V srpnu přesáhly 18 miliard korun a v meziměsíčním srovnání vzrostly o 3,5 miliardy korun.
Podle analytika společnosti Fincentrum Josefa Rajdla se srpnové mírné zvýšení hypotečních sazeb, ke kterému přistoupily některé banky v reakci na kroky ČNB, projeví až později, kdy se nabídky z druhé poloviny měsíce realizují ve smlouvách.

Růst cen nemovitostí zrychluje, nejvíce u bytů

„Když se podíváme na statistická data, tak vidíme, že objemy sjednaných hypoték zůstávají prakticky stejné, ale snižuje se počet sjednaných hypotečních smluv. Je to především proto, že stále rostou ceny nemovitostí, a tak klienti žádají o vyšší částky,“ konstatuje Petra Horáková Krištofová.

Jak ukázal HB Index, ceny rezidenčních nemovitostí pokračovaly ve druhém čtvrtletí roku 2017 ve svém růstu. Jeho tempo se oproti počátku roku dále zrychlilo. Zatímco pozemky rostly nejpomaleji za uplynulé dva roky, byty zaznamenaly druhý nejrychlejší nárůst od roku 2010 a rodinné domy rostly nejrychleji od začátku roku 2014.

Průměrná tržní cena bytů ve druhém čtvrtletí letošního roku vzrostla o 3,2 procentního bodu, meziročně si ceny bytů připsaly 13,0 procentních bodů. Ceny rodinných domů se během druhého čtvrtletí zvyšovaly rychleji, a to o 2,1 procentního bodu, meziročně stouply o 6,4 procentního bodu. U pozemků vzrostla cena jen mírně, a to o jeden procentní bod, oproti druhému čtvrtletí roku 2016 však jejich cena vzrostla o 10 procentních bodů.

hypoteční kalkulačka

Co nového u hypotečních makléřů

Banky začínají pomalu zdražovat hypotéky. Ty, které zatím nezdražily, se chystají na zvyšování hypotečních úrokových sazeb do konce letošního roku.

Přesto se na hypotečním trhu dají najít nějaké proklientské akce. Podzim je ve znamení písmen „hypo“. Modrá pyramida nabízí nyní výhodnější hypoúvěry, které jsou určeny na stavbu nebo koupi nemovitosti a klienti je mohou čerpat od 200 tisíc korun a splácet až 30 let. Do výše 80 % LTV mohou klienti získat hypoúvěr již za 2,29 % ročně a při podání žádosti do 6. října 2017 navíc bez poplatků. Poplatky se neúčtují za zpracování úvěru a ocenění nemovitosti. Klienti mohou navíc využít této nabídky a pojistit si nemovitost s 30 % slevou za sjednání MojePojištění majetku.

Raiffeisenbank pořádá již tradičně své podzimní Hypodny, v jejichž rámci nabízí zájemcům o hypotéku mimořádný bonus ve výši 6 000 korun. Bonus získá každý, kdo do 17. listopadu podá na kterémkoli hypotečním centru Raiffeisenbank či u hypotečního mákleře žádost o hypoteční úvěr a následně nejpozději do konce listopadu uzavře hypoteční smlouvu s alespoň tříletým fixačním obdobím. Klienti, kteří plní podmínky aktivity u účtů eKonto SMART nebo eKonto KOMPLET, mohou využít také slevy ve výši jednoho procentního bodu z úrokové sazby. Za poskytnutí a správu standardní hypotéky neplatí žadatelé o úvěr v Raiffeisenbank žádný poplatek. Klienti mohou využít až 20 % z poskytnuté výše úvěru na cokoliv bez udání účelu, například na vybavení domácnosti.

Raiffeisen stavební spořitelna snížila úrokovou sazbu HYPOsplátky až na 1,68 % ročně, navíc je stále bez poplatku za sjednání úvěru. Sazba klesla také u REKOpůjčky na rekonstrukce a modernizace, opravy či vybavení domácnosti až do výše 700 tisíc korun bez nutnosti zástavy nemovitosti, kterou lze vyřídit od 4,28 % ročně.

V rámci aktuální kampaně připravila ČMSS pro děti a mladé klienty do 26 let prémii až 2 000 korun za uzavření smlouvy o stavebním spoření. V platnosti zároveň zůstávají i letní akce ČMSS. Klienti nad 26 let tak mohou získat odměnu 1 000 korun za uzavření smlouvy. Zároveň ČMSS umožňuje větší flexibilitu a likviditu stavebního spoření, proto neúčtuje poplatek za předčasné ukončení smlouvy při době spoření alespoň tři roky. Tento poplatek doposud činil 0,5 % z cílové částky, klienti tak ušetří až několik tisíc korun.

Na přelomu září a října spustí Air Bank poskytování nových hypoték (zatím zde bylo možné pouze refinancovat), začínat bude s hypotékami do 80 % LTV, podmínky a sazby budou podobné jako u refinancování. Více se dozvíte v článku příští týden.
Jaký hypoteční produkt zvolit právě pro váš záměr, vám rádi bezplatně sdělí naši hypoteční makléři.

 Zeptat se makléře