Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

 V lednu byl o hypotéky vždycky menší zájem, letos však žadatelé o hypoteční úvěry pauzírují ještě víc. A tak se dá říci, že počátkem roku neklesaly jen venkovní teploty, ale na bodu mrazu se ocitl i celý hypoteční trh.

Důvod? Zdražování a nižší dostupnost hypoték.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu se v lednu průměrná úroková sazba hypoték vyšplhala na magickou hranici tří procent. Od prosince to znamená zvýšení o devět bazických bodů. V praxi je však situace o něco lepší. Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, si stále udržuje více než desetinový odstup od statistického průměru.

Konkrétně tak Brokerindex vykázal v lednu hodnotu 2,89 %, což je sice také o 9 bazických bodů více než v prosinci, ale opět se potvrzuje známý fakt, že hypotéka sjednaná prostřednictvím zkušeného hypotečního makléře může být citelně levnější. „Když si tedy klient požádá o hypoteční úvěr prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, v průměru ušetří na klasické dvoumilionové hypotéce se splatností 25 let až 35 tisíc korun, což je rozhodně zajímavá částka,“ vypočítává Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Konkrétní úsporu si lze snadno ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

Hypotéky si dávají pauzu

Z dat Fincentrum Hypoindexu dále vyplynulo, že rostoucí úrokové sazby hypoték přivedly do bank nejméně klientů za posledních pět let. V lednu bylo uzavřeno pouze 4 764 hypotečních úvěrů, o 1 801 méně než v prosinci.
Objemy klesly oproti prosinci o čtyři miliardy korun na necelých 11 miliard. Ještě větší je porovnání s loňským rokem. V lednu 2018 byly sjednány hypotéky za 16,5 miliardy korun, což bylo o 5,5 miliardy více. Objemy byly nižší naposledy v únoru 2014 a počty uzavřených hypotečních smluv v lednu téhož roku.

„Jediné, co roste, je průměrná výše hypotečního úvěru. Důvod je jasný, ceny nemovitostí jsou stále vyšší a vyšší. Rostou také úrokové sazby, i když letos by již nárůst neměl být tak rychlý. Podle odhadu odborníků by letos Česká národní banka mohla zvýšit základní úrokové sazby pouze dvakrát, zatímco loni zvyšovala dokonce pětkrát,“ říká Petra Horáková Krištofová. 

hypoteční kalkulačka

V cenách nemovitostí doháníme Západní Evropu

Tržní ceny nemovitostí v České republice se rychle přibližují bohatším zemím západní Evropy. Při pokračování průměrného růstu z let 2013 až 2017 dosáhnou rakouské úrovně v roce 2042 a německé v roce 2044. Vyplývá to z analýzy odborníků Expobank CZ. Ceny českých nemovitostí patří mezi nejrychleji rostoucí v Evropské unii. Mezi lety 2013 a 2017 rostly podle Eurostatu průměrně o 6,3 % ročně. Z toho mezi lety 2016 a 2017 dokonce o 11,7 %. Jednalo se o nejvyšší změnu v rámci evropské osmadvacítky. Již v roce 2029 by mohly dosáhnout průměrné ceny bydlení v Česku stejných částek jako ve Francii, kde naopak docházelo ke stagnaci.

Ceny bytů v Praze narostly o více než 40 %, v Brně již překonaly hranici 50 %

V posledním čtvrtletí roku 2018 zaznamenaly nemovitosti v České republice další mírný nárůst cen. Podobně rostly ceny bytů a rodinných domů, naopak růst cen pozemků byl za celý rok 2018 vůbec nejvyšší. K nejvýraznějšímu zdražení nemovitostí došlo v Jihočeském, Karlovarském a Ústeckém kraji. Zmírnění růstu cen se projevilo i ve velkých městech. V Praze i Brně nepřesáhlo zvýšení cen 2 %, v Ostravě ceny bytů dokonce stagnovaly. I přes mírný nárůst se v Praze stále rozšiřuje nabídka projektů, které přesahují hranici 100 000 Kč/m2.

Průměrná tržní cena bytů vzrostla ve 4. čtvrtletí loňského roku o dva procentní body, meziročně si ceny bytů připsaly bezmála 11 procentních bodů. Ceny rodinných domů vystoupaly během posledních loňských tří měsíců o 2,1 procentního bodu, meziročně pak o 7,2 procentního bodu. U pozemků šly ceny nahoru rychleji, a to o 2,3 procentního bodu. Oproti poslednímu čtvrtletí roku 2017 ceny pozemků narostly o téměř osm procentních bodů.
Celkově se v roce 2018 prodalo méně nových bytů než v roce 2017. Od roku 2010 narostly ceny bytů v hlavním městě o více 40 %, v moravské metropoli dokonce o více než 53 %. U nájmů došlo také k nárůstu cenové úrovně (v mnoha lokalitách korespondovalo s vývojem cen bytů).

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

I když se v průměru zdražuje, přece jen se na hypotečním trhu objevují slevové akce. Tak například Komerční banka snížila od února úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů do 80 % LTV o 0,1 procentního bodu na 3,09 % a hypotéky s LTV od 80 do 90 % banka zlevnila o 0,3 procentního bodu na 3,39 %.

UniCredit bank zlevnila hypotéky už v lednu. Všechny fixace do 80 % LTV včetně desetileté fixace i variabilní sazby banka nabízí za 2,59 % ročně.
Česká spořitelna nabízí do 3. března 2019 k Hypotéce České spořitelny a k Americké hypotéce služby Expresní čerpání a Variabilitu splátek zdarma.

Ze studie Českomoravské stavební spořitelny vyplynulo, že se stavební spořitelny budou snažit navázat na úspěšný rok 2018, prodej smluv by měl pokračovat v růstu a mohl by atakovat půlmilionovou hranici. Nadprůměrně silný rok očekávají spořitelny i v úvěrování. Rozdíl mezi úročením hypoték a úvěrů od stavebních spořitelen by se měl dále zvyšovat ve prospěch stavebních spořitelen.

Hypoúvěry Modré pyramidy do výše 80 % LTV mohou nově klienti získat bez poplatků. Nabídka platí při podání žádosti během února. Poplatky se neúčtují za zpracování úvěru a ocenění nemovitosti. Hypoúvěr je určen převážně na stavbu nebo koupi nemovitosti, klienti jej mohou čerpat již od 200 tisíc korun a splácet až 30 let. Modrá Pyramida do konce února opakuje loňskou akci Prémie 2 000. Akce v sobě kombinuje finanční prémii ve výši poplatku za sjednání stavebního spoření až do výše 2 000 korun a úrokový bonus + 0,5 % ročně. Díky tomu klient získá stavební spoření až do výše cílové částky 200 000 korun zdarma s celkovým úročením vkladů 1 % ročně.

Vlastnosti nejen "akčních" produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře