Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červen 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,00 %     Brokerindex: 4,89 %    Úspora:  65 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Žádné avizované zdražování se nekoná, hypoteční sazby stagnují. A protože jsou stále hodně nízké, čas na pořízení vlastního bydlení je víc než příznivý.

Podle Fincentrum Hypoindexu byla průměrná úroková sazba hypoték v září navlas stejná jako v srpnu, tedy 2,11 %. A jak je na tom Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaný vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů? Udržel se v září pod magickou hranicí dvou procent?

Brokerindex v srpnu vykázal hodnotu 1,96 %, v září dokonce poklesl na 1,95 %. Oproti průměru, který sleduje Hypoindex, jsou hypotéky u největších hypotečních makléřů nižší  v průměru o 0,16 %. Při uzavření dvoumilionové hypotéky na 25 let a konstantních podmínkách úvěru tak klienti hypotečních makléřů ušetří téměř 47 tisíc korun. Ověřit si to ostatně můžete na naší hypoteční kalkulačce.

„Data brokerských společností ukazují, že k mnoha odborníky předpokládanému zdražování hypoték se banky ještě neodhodlaly. Hypotéky stále ještě pořídíme za letní ceny,“ říká webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová a dodává, že zájem o hypotéky je čím dál vyšší.

Smlouvy uzavírá více lidí, zvyšuje se také objem půjčených peněz a roste průměrná půjčená částka. V září byla průměrná výše hypotéky 1,85 milionu korun. Jde o druhou nejvyšší půjčovanou částku od roku 2003. Podle Fincentrum Hypoindexu si nejvíce peněz lidé půjčovali v prosinci roku 2007. Šlo o částku 1, 95 milionu korun, přitom tehdy byla průměrná úroková sazba 5,34 %.

hypoteční kalkulačka

Jak se bude hypoteční trh vyvíjet?

Odborníci se kloní spíše ke statickému scénáři. Banky budou více pracovat s cílovým zvýhodněním, takže na akční nabídky a nižší sazby dosáhnou pouze určité skupiny klientů. Na druhou stranu je však také potřeba vzít v úvahu fakt, že banky budou chtít ještě do konce roku vylepšit svůj hospodářský výsledek a přispět tak k  rekordu v počtu sjednaných hypotečních úvěrů. Není tedy vyloučeno, že přijdou s nějakým cenovým zvýhodněním. A potvrzují to hned následující akce a zvýhodnění.

V úspěšném trendu tak pokračuje Česká spořitelna, která připravila výhodnou sazbu pro osmiletou fixaci. Pokud si klienti zažádají o hypotéku do 25. října a zároveň si sjednají pojištění schopnosti splácet, získají sazbu 2,09 %. Bez pojištění pak mohou získat sazbu 2,29 %. Tato akce platí pro všechny nové hypotéky až do výše 90 % hodnoty nemovitosti, které jsou splácené z aktivního účtu u České spořitelny. Tuto výhodnou sazbu klientům garantují  na 30 dní a platí i pro refinancování hypoték z jiných bank.

Raiffeisenbank snížila na konci srpna úrokové sazby u všech fixací účelových hypoték o 0,1 procentního bodu. A v rámci tradičních podzimních „Hypodnů“ přichází s dalším zvýhodněním, a to o 0,2 procentního bodu. Zvýhodněná úroková sazba je pro všechny klienty, kteří si nechají připravit orientační propočet a následně do konce listopadu uzavřou hypoteční smlouvu s alespoň tříletou fixací. Po podpisu hypotéky pak klienti navíc získají také finanční bonus ve výši 4 000 korun.
Proti proudu jde také Air Bank, která nyní snížila sazby u refinancování hypotečních úvěrů na 1,89 %.

Další podzimní hypoteční novinky

Hypoteční banka spustila podzimní kampaň na takzvanou Australskou hypotéku. Klienti, kteří se rozhodnou uzavřít v období trvání této marketingové akce novou hypotéku, mají možnost dosáhnout i na vyšší úvěr, než o jakém by za standardních podmínek uvažovali. Australská hypotéka totiž funguje vzhůru nohama. Čím více peněz si od Hypoteční banky půjčíte, tím nižší úrokovou sazbu nyní dostanete. Kampaň bude trvat do konce listopadu.
UniCredit Bank spustila refinancování hypoték on-line.
Všechny nabídky bank, ať už jde o standardní produkty, anebo časově omezené nabídky, najdete v kancelářích našich spolupracujících hypotečních makléřů. Stačí si domluvit bezplatnou schůzku.

 

Požádat makléře o radu