Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - duben 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 4,44 %     Brokerindex: 4,32 %    Úspora:  61 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Zatímco počasí letním radovánkám přeje, hypotéky si daly dovolenou. V červenci si přišlo pro hypotéku méně lidí než před prázdninami, přestože úroková sazba hypoték nepatrně poklesla.

Podle údajů Fincentrun Hypoindexu poklesla v červenci průměrná úroková sazba oproti červnu o 0,02 % na 2,02 %. I když je to zlevnění nepatrné, přece jen jde proti proudu všech předpovědí. A jak je na tom Brokeridex, který ukazuje úrokové sazby hypoték v praxi hypotečních makléřů? Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, za červenec hlásí hodnotu 1,89 %, což je o 0,13 % méně, než je statistický průměr. V praxi tak můžete na standardní dvoumilionové hypotéce na 25 let ušetřit proti statistickému průměru skoro padesát tisíc korun. Konkrétní úsporu si můžete ověřit na naší hypoteční kalkulačce.
„Finanční úspora však není jediným důvodem, proč se lidé obracejí na zkušené hypoteční makléře. O radu nyní žádají především průměrně bonitní klienti, kteří se bojí, že by je banka mohla kvůli neodborně zvolenému produktu odmítnout,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz.

hypoteční kalkulačka

Červenec je vždycky slabý

Během prvního prázdninového měsíce si pro novou hypotéku přišlo jen něco málo přes sedm tisíc klientů, což o 3 609 méně než v červnu. I objemy se potýkaly s poklesem, jak ukazují data z Hypoindexu, v červenci si lidé sjednali hypotéky v objemu 14,6 miliard korun, přičemž o měsíc dříve to bylo 22,2 miliardy korun. Ale není to nic zásadního, letní měsíce jsou vždy slabší, hypotéky tak jen vlastně kopírují minulé roky. Co se počtů i objemů týká, jde o nejnižší zájem o hypotéky nejen za letošní rok, ale dokonce od ledna 2016.
Průměrná čísla jen potvrzují starý známý fakt, že o prázdninách lidé vážné věci příliš neřeší a starost o financování vlastního bydlení nechávají raději na chladnější podzim. Ostatně sazby hypoték se zatím nijak dramaticky nehýbou, banky se v akcích nepřetrhnou, takže zájemce o hypoteční úvěr nic nehoní. „Což ale neplatí pro hypoteční makléře, kteří naopak zaznamenávají vzrůstající zájem klientů, kteří i kvůli přísnějším pravidlům potřebují pomoc při hledání nejvýhodnější hypotéky,“ konstatuje Petra Horáková Krištofová.

ČNB konečně zvýšila sazby

Česká národní banka ohlásila na počátku srpna dlouho očekávané zvýšení základních úrokových sazeb. 2T repo sazba vzrostla o 0,2 procentního bodu na 0,25 %, lombardní sazba se zvýšila o 0,25 procentního bodu na 0,5 % a diskontní sazba zůstala beze změny na 0,05 %. Jde o první zvýšení sazeb od listopadu 2012.
„Je to prý zatím jen začátek, ale tak marginální zvýšení se hypotečních sazeb v nejbližší době nejspíš nedotkne, maximálně se projeví v desetinkách procent. Uvidíme, jak si centrální banka povede dál a kam až budou sazby směřovat,“ komentuje změny Petra Horáková Krištofová.
Byty v Praze dál zdražují
Zájemci o bydlení si podle analýzy developerů Trigema, Central Group a Skanska za nové byty připlácí stále víc. Zatímco loni stál v Praze metr čtvereční průměrně 66 tisíc korun, nyní dosahuje hranice 76 tisíc, tedy o 15 % víc. Za poslední dva roky pak zdražení dosahuje přibližně 20 tisíc korun. Zatímco loni developeři prodali v Praze 6 650 bytů, letos očekávají snížení pod šestitisícovou hranici. Mimo Prahu naopak počet prodaných bytů roste meziročně o 24 %, developeři prodali během 1. čtvrtletí 1 670 bytových jednotek. 

hypoteční kalkulačka

Co nového u hypotečních makléřů

Tuto kapitolu bychom mohli s klidem vynechat. Hypoteční banky jsou na dovolené, novinky si pravděpodobně nechávají na podzim.
Letní lenošení porušila jedna stavební spořitelna. Od 14. srpna nabízí Modrá pyramida Rychloúvěr s akční garantovanou sazbou 4,99 % ročně bez zajištění až do 700 000 korun. Například úvěr 100 tisíc korun se splatností 15 let je možné pořídit za 816 korun měsíčně. Akční nabídka platí pro žádosti podepsané do 29. září letošního roku a zároveň doručené na centrálu Modré pyramidy nejpozději do 6. října 2017.
Jaký hypoteční produkt zvolit právě pro váš záměr vám rádi bezplatně sdělí naši hypoteční makléři.

 Zeptat se makléře