Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Co se zdá je sen, ale pokles sazeb hypoték snem není. I když se průměr drží těsně nad dvěma procenty, je možné u více bank sjednat i sazbu nižší. Nejlépe vám poradí hypoteční makléř, než ho však oslovíte, můžete si sami namodelovat svou situaci na hypoteční kalkulačce.

Co si banky na duben připravily pro klienty nového? Některé rovnou snížily sazbu, pětileté fixace už začínají na 1,69 procentech. Jiné se snaží nové klienty přilákat různými akcemi.

hypoteční kalkulačka

V březnovém srovnání hypotečních úvěrů na tuzemském trhu, které provedla agentura Market Vision, jasně porazily velké banky atraktivitou své nabídky malé banky. Oproti poslednímu průzkumu z letošního ledna si nejvíce polepšila Česká spořitelna, která u hypotečního úvěru ve výši 1,1 milionu korun s pětiletou fixací a s dvacetiletou splatností nabízí druhou nejvýhodnější sazbu na trhu ve výši 1,99 %.

A banka pokračuje v inovacích, nyní nabízí například možnost bezpapírového refinancování. Kdo se rozhodne přejít k této bance, nebude potřebovat doložit příjmy ani ocenění nemovitosti. To si banka zařídí sama a klient za něj nemusí platit. Má to však své podmínky, které však nejsou neřešitelné a s jejich výkladem pomůže hypoteční poradce. Bezpapírovou možnost lze využít při refinancování úvěru do 5 milionů korun, minimální doba trvání refinancované hypotéky musí být alespoň 3 roky a klient musí být bez aktuální či historické delikvence. Zároveň musí být nová výše splátky shodná, nebo nižší než původní výše splátky a musí se jednat o jednoduché refinancování bez dalšího účelu navíc. O refinancování musí žádat původní majitel hypotéky, ale může k žádosti přidat i dalšího spolužadatele.

Navíc banka pro klienty ruší poplatek 3 000 korun za garanci úrokové sazby až rok dopředu. Což znamená v době nízkých sazeb další výhodu. O hypotéku požádáte nyní a čerpat ji můžete až 12 měsíců od podpisu pro refinancování.

Další novinku zavádí UniCredit Bank. Kdo si u této banky uzavře hypoteční smlouvu s fixní sazbou, bude moci každý rok mimořádně splatit až 20 procent jistiny, a to zcela zdarma. Klienti tak získají mnohem větší flexibilitu při splácení své hypotéky. To je další verze Flexi hypotéky, kterou banka zavedla již dříve a díky níž mají klienti možnost využít mimořádné splátky až 100 % jistiny po celou dobu trvání úvěru. Flexi hypotéku nabízí UniCredit Bank stále.

A banka se chlubí i nejnižšími sazbami. Kromě sedmileté fixace úrokové sazby také klientům nabízí koncept „vše za cenu jedné“, kdy tříleté a pětileté fixace i variabilní sazba začínají všechny od 1,69 % p. a. Česká Fio banka nyní plošně snižuje úrokové sazby hypoték, minimální fixní sazba je nyní 1,99 % p.a. bez nutnosti uzavřít jakékoliv doplňkové služby či pojištění. Tato sazba platí pro tříletou a pětiletou fixaci, tedy nejžádanější hypotéky. Variabilní úrokové sazby vázané na sazbu PRIBOR pak začínají na sazbě 1,76 % p.a. Další výhodou je možnost splatit až 20 % sjednané výše úvěru ročně mimo datum změny pevné úrokové sazby, a to bez poplatků.

Do konce dubna pořádá Raiffeisenbank své tradiční hypoteční dny. Během této akce mohou klienti získat slevu na úrokové sazbě, mimořádný bonus 4 000 korun při podpisu hypotéky a možnost mimořádných splátek bez sankce.

Požádat makléře o radu