Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Každému je dnes jasné, že se peníze na spořicím účtu či termínovaném vkladu nezhodnotí. Nízké úroky spoření nepřejí, ale přejí půjčkám. Tedy příznivá doba pořídit si nemovitost jako investici a třeba i na hypotéku.

Za málo si půjčíte a vydělat na nájmu můžete daleko víc.

I když ceny nemovitostí mírně stoupají, stále je možnost najít vhodnou nemovitost za příznivou cenu. „Jde o optimální investiční alternativu, která může přinést do budoucna zajímavý zisk a nabízí bezpečné zhodnocení vložených prostředků,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka. cz a dodává, že se správnou volbou a vyhledáním optimální nemovitosti nejlépe pomůže realitní makléř, s vyřízením hypotéky na nemovitost zase makléř hypoteční.

hypoteční kalkulačka

Investice do nemovitosti patří k nejbezpečnějším

O peníze v bance sice tak lehce přijít nemůžete, ale jejich hodnota vlivem inflace a nízkým úrokům klesá. Když si však pořídíte nemovitost a klidně i na hypotéku, můžete na tom vydělat. V současné době ji pronajmete a nájem pokryje nejenom běžné náklady a úroky z hypotéky, ale ještě vám něco zbude. A kdyby nakrásně v budoucnu cena nemovitosti klesla, v každém případě budete vlastnit něco hmotného. Byt či dům pak můžete využít k bydlení vlastnímu, nebo případně pro děti.

Jak vydělat s hypotékou

Abyste do budoucna vydělali co nejvíce, měli byste se řídit při pořizování nemovitosti následujícími pravidly. „Významnou roli při výběru hraje především lokalita, dopravní dostupnost a také občanská vybavenost,“ upozorňuje Petra Horáková Krištofová a dodává, že v poslední době je zájem o energeticky úsporné bydlení, tedy byt či dům s nízkými provozními náklady.

Pokud si tak například koupíte byt za 2,5 milionu korun, z vlastních úspor dáte 15 % ceny, tedy 375 tisíc korun a výše hypotéky bude 2 125 tisíc korun, můžete dnes při sazbě 1,79 % a splatnosti 30 let dosáhnout na splátku přibližně 7 600 korun. Byt pak můžete pronajmout za 9 až 10 tisíc korun měsíčně a prakticky tak vyděláte přes dva tisíce měsíčně. Po doplacení hypotéky budete mít byt ve svém vlastnictví a celý zisk z pronájmu už bude jen váš.

Podle jakých kritérií vybírat byt na investici?

Aby se vám investice vyplatila, záleží především na pořizovací ceně bytu. Je jasné, že ideál je koupit byt za málo a pronajímat za hodně. Najít tedy rozumný poměr cena výkon. Bude to tedy chtít rozumný kompromis. „Ze zkušeností makléřů vyplývá, že se lépe pronajímají menší byty či garsonky, než byty velkometrážní,“ uvádí Petra Horáková Krištofová.
Hodně důležitá je lokalita, kde se byt nachází. Stačí projít pár realitních inzerátů a máte jasno. Za dobrou lokalitu se platí. Ideální je taková, kde je zeleň, klid, dostanete se tam dobře městskou hromadnou dopravou, v blízkosti jsou obchody, školy, školky, možnost sportovního a kulturního vyžití a ve větších městech i snadná dostupnost do centra.
Aby se vám podařilo byt dobře pronajmout, rozhodují i na první pohled bezvýznamné detaily, jako je orientace oken na konkrétní světovou stranu, jestli je v něm výtah, balkon či terasa a jak vypadá bezprostřední okolí domu. Například rodiny s dětmi dávají přednost klidné ulici s minimem aut, blízkosti hřiště, starší lidé zase přízemním bytům a bezbariérovému vybavení domu.
Neméně důležitá je i samotná kvalita stavby. „Solventní nájemník dobře zaplatí za kvalitu a kompletní vybavení bytu. Přitom vůbec není rozhodující, jestli se jedná o novostavbu nebo starší dům. On chce zkrátka byt užívat a ne rekonstruovat,“ připomíná Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka

Když budete vybírat byt, který chcete pronajímat, mějte také na paměti, že nájemci budou požadovat co nejlepší občanskou vybavenost lokality. „Daleko lépe a dráž pronajmete byt, v jehož blízkosti budou obchody, školy a školky, zastávka městské dopravy, lékařská péče a také třeba fitcentrum či kino,“ radí Petra Horáková Krištofová a dodává, že neméně důležitým faktorem pro úspěšný pronájem jsou sousedé. Samozřejmě, že není možné z krátké prohlídky poznat, jestli budou sousedé takzvaně v pohodě, ale když se poptáte po okolí, jistý obrázek si udělat můžete.

 Požádat makléře o radu