Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

To, že jsou na bankovním trhu nízké úroky u vkladů, je nemilé. Mnoho lidí tak zvažuje, než si ukládat peníze na spořicí či termínované účty, že si raději schovají peníze do slamníku. Co když ale máte víc, než stačí na běžnou spotřebu a chcete tyto peníze zhodnotit?

Ano, je tu možnost investovat do fondů či akcií. Jenže na to každý nemá, riziko je poměrně veliké. Můžete totiž slušně vydělat, ale také o všechno přijít. Poměrně jistou investicí a také dobrá možnost, jak se zajistit na stáří, je investice do něčeho hmotného, třeba do domu či bytu. Má to jednu nespornou výhodu. I když byste příliš nevydělali, střecha nad hlavou vám zůstane.

hypoteční kalkulačka

Nemovitost si můžete koupit za hotové, ale častějším a do budoucna i výhodnějším řešením je pořídit ji na hypotéku. Zvláště nyní, kdy se úroky pohybují často i pod dvěma procenty za rok. A nemusí to být zrovna byt či dům, může to být třeba pozemek, nebo kůlna či garáž. Nemovitost může být otázkou i několika desítek tisíc a i ta vám do budoucna může vygenerovat docela zajímavý zisk. Podle odborníků z dlouhodobého hlediska dalších 20 nebo 30 let vývoj cen nemovitostí zcela jistě aspoň pokryje inflaci, a dokonce inflaci i lehce překoná. A když zrovna vlastní bydlení nepotřebujete? Téměř vše je možné pronajmout a z výnosu za pronájem tak třeba hradit splátky hypotéky.

Vybírejte podle lokality

Ne nadarmo se říká, že lokalita prodává. A také vydělává. Na to byste měli myslet i při výběru nemovitosti jako investice. „Například pořízení nemovitosti ve městě, kde jsou nízké mzdy, vysoká nezaměstnanost a tomu odpovídající sociální složení obyvatel, žádné zisky do budoucna nepřinese. I když jsou tam nyní nemovitosti levné a mohlo by to potenciální investory lákat,“ upozorňuje manažerka Asociace hypotečních makléřů Petra Horáková Krištofová a dodává, že naopak dobrou příležitost ke zhodnocení vidí v těch oblastech, kam se lidé stěhují, protože tam práce je.

Pokud zvažujete investovat do nemovitosti ještě nepostavené tím, že koupíte třeba byt od developera s tím, že ji pak prodáte, musíte počítat s rizikem. Může se to podařit, ale na druhou stranu se stavba nakonec nemusí uskutečnit, developer může zkrachovat a vy můžete o peníze přijít.

Nebojte se investovat do půdy

Relativně bezpečnější je investice do zemědělské půdy. Zatímco ceny bytů a domů mohou v budoucnu klesat, u pozemků to tak podle odborníků nebude. Důvodem je fakt, že cena české půdy je oproti zemědělské půdě v zahraničí podhodnocena. Navíc je jí stále méně, protože ji stále více zabírají průmyslové haly. Dá se tedy směle očekávat, že její cena spíš poroste.

Pokud se chcete ujistit, jak vysoké splátky by vás čekaly, spočítejte si je na hypoteční kalkulačce. A abyste se v budoucnu nedostali do problémů či si zvládli vybrat ten nejvýhodnější úvěr, poraďte se předem s dobrým hypotečním makléřem.

Výhody nemovitosti jako investice: nepřijdete o peníze, i když by se cokoli v bankovním světě stalo, máte alespoň střechu nad hlavou, něco hmotného vám zbude. Když se podaří koupit dobrou nemovitost a vhodně ji pronajímat, je možné takovou investici řešit i pomocí hypotéky.

Nevýhody nemovitosti jako investice: Je třeba počáteční kapitál, o nemovitost se musíte starat, pokud ji pronajímáte, můžete mít problém s nájemníky.

Požádat makléře o radu