Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - září 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,83 %     Brokerindex: 5,65 %    Úspora:  98 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Hypotéky si daly pauzu, podzimní sazby kopírují letní. I když mírně stoupají ceny nemovitostí, dát si hypotéku pod stromeček je dobrý nápad.

Průměrná úroková sazba hypoték v říjnu vzrostla podle údajů Fincentrum Hypoindexu o jednu setinu procentního bodu na 2,12 %, což znamená, že se prakticky nezměnila. A dobrou zprávou je, že Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaný vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se v říjnu dvouprocentní hranice jen dotknul. Vykázal hodnotu  přesně 2 %, v září byl na 1,95 %. Oproti průměru, který sleduje Hypoindex, jsou hypotéky u největších hypotečních makléřů nižší v průměru o 0,12 %. Při uzavření dvoumilionové hypotéky na 25 let a konstantních podmínkách úvěru tak klienti hypotečních makléřů ušetří více jak 35 tisíc korun. Snadno si to můžete ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

Téměř stejný zůstal i počet uzavřených smluv, v říjnu to bylo 8 519, což je o 81 méně než v září. A stagnovaly také objemy půjčených peněz, v říjnu si klienti sjednali hypotéky za téměř 16 milionů korun. Co ale roste, je průměrná výše hypotéky. Ta je nyní 1,87 milionu korun. Podle Hypoindexu je to druhá nejvyšší částka od roku 2003 a zároveň letošní rekord.

„I když mnoho odborníků předpovídalo růst sazeb, skutečnost je jiná. Klienti nemusí mít obavy, že by úroky nějak dramaticky rostly. A pokud se přece jen nějaká banka utrhne, nebudou to nijak závratná čísla. Spíše se dá očekávat, že konkurenční boj bank bude koncem roku ještě sílit a vyskytnou se ještě nějaké akční nabídky, především v rychlosti vyřízení úvěru či slevách na poplatcích,“ říká webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová a dodává, že zkušený hypoteční makléř dokáže najít každému klientovi nejvýhodnější nabídku na trhu. 

hypoteční kalkulačka

Ceny nemovitostí pomalu rostou

Trh rezidenčních nemovitostí v Česku zažívá podle indexu cen nemovitostí Hypoteční banky pozvolný setrvalý růst. Nejrychleji rostou ceny bytů, ve třetím čtvrtletí letošního roku se dostaly nad úroveň z ledna 2010. Následují je ceny pozemků, které jako jediné rostou stále a nejméně rostu ceny rodinných domů.  

Ceny bytů rostou nejrychleji v Praze (+1,7 %), absolutní největší cenový přírůstek byl však dosažen na Vysočině, ve Zlínském a Jihočeském kraji (přes 2 %). Naopak v Moravskoslezském kraji ceny bytů mírně klesají. Zajímavé je, že ceny starších panelových bytů rostly rychleji než u cihlových bytů.

A o jaké byty byl ve třetím kvartále největší zájem? Největší poptávku si vysloužily malometrážní byty v Praze a krajských městech. A rostly také prodeje novostaveb, zejména v Praze a Brně, kde dosáhl meziroční nárůst cen mezi čtyřmi a pěti procenty. V hlavním městě se také výrazně zvýšil podíl koupě nových bytů na investici.

Co je v bankách nového

Ani listopad nepovažují banky za akční, s žádnými převratnými novinkami se nevytasily. Slevy a vylepšení jsou tak spíše individuální či určeny jen vybrané skupině lidí. Například Českomoravská stavební spořitelna chce zatraktivnit stavební spoření pro mladé a k nově uzavřeným smlouvám rozdává tablety Lenovo. Nabídky je určena Nabídka je určena pro všechny zájemce do 29 let, kteří od 16. do 27. listopadu letošního roku uzavřou smlouvu o stavebním spoření s maximální cílovou částku do 500 tisíc korun.

Poměrně zajímavě se vyvíjí schvalování nového zákona o úvěrech pro spotřebitele, do kterého budou nově patřit i hypotéky. Podle právníků z časopisu dTest jsou ve vládním návrhu chybně zařazeny úvěrové smlouvy na rekonstrukci bez zajištění nemovitostí. V evropských předpisech jsou totiž tyto smlouvy zařazeny mezi klasické spotřebitelské úvěry a v českém návrhu mezi méně chráněné úvěry na bydlení. Uvidíme tedy, jestli poslanci návrh změní a přizpůsobí se evropské legislativě.

A na konec ještě pár ocenění. Ve 14. ročníku soutěže Fincentrum Banka roku 2015 zvítězila v kategorii Hypotéka roku Australská hypotéka od Hypoteční banky, druhou příčku získala Komerční banka a její Hypotéka se zálohovým čerpáním a na bronz si letos sáhla Česká spořitelna s Hypotékou ČS.  Zda-li jsou tyto hypoteční produkty vhodné právě ve vašem případě, vám rádi sdělí naši hypoteční makléři.

Požádat makléře o radu