Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Hypotéky jsou, zdá se, proti novému koronaviru imunní. Září potvrdilo, že letos zbývá hypotečnímu trhu k rekordu už jen malý krok.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu se stalo letošní září pátým nejúspěšnějším měsícem v historii sledování. Průměrná úroková sazba hypoték pokračovala i v září v poklesu a ustálila se na hodnotě 2,07 %. Za poslední půlrok tak průměrná úroková sazba poklesla o 0,37 procentního bodu, od února 2019 téměř o jeden procentní bod a dostala se tak na úroveň před třemi roky. Ve zlevňování pokračují úspěšně i hypotéky zprostředkované vybranými hypotečnímu makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, jejichž vývoj cen sleduje Brokerindex. Ten již v srpnu pokořil dvouprocentní hranici a v září vykázal hodnotu 1,91 %. „A opět se ukázalo, že v praxi je možné získat hypotéku ještě levněji, než vykazuje pouhý statistický průměr. Stačí se svěřit s vyřízením hypotečního úvěru do rukou zkušeného hypotečního makléře,“ říká Petra Horáková Krištofová a uvádí příklad: Pokud si klient pořídí hypotéku 2,5 milionu korun se splatností 25 let prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, ušetří jen na úrokové sazbě nezanedbatelných 60 tisíc korun. „A to není zdaleka vše. Zkušený hypoteční makléř ušetří žadateli o hypotéku spoustu času při obíhání bank a zpravidla zvládne pro klienta vyjednat i výhodnější podmínky, případně zajistí i různé osobní výhody, které souvisí s jeho konkrétní životní a rodinnou situací,“ doplňuje Petra Horáková Krištofová. Procentní úsporu lze jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Že by další rekordní rok?

Banky poskytly v září 7 872 hypotečních úvěrů v celkovém objemu přes 22 miliard korun. Září se tak stalo nejsilnějším devátým měsícem a zároveň pátým nejúspěšnějším měsícem v historii ukazatele Fincentrum Hypoindex. Větší objem poskytnutých hypoték sjednaly banky pouze v červnu 2016 (o necelé dvě miliardy), v listopadu 2016 (o skoro osm miliard), v červnu 2017 (o 200 milionů) a v říjnu 2018 (o 2,2 miliardy korun).

Údaje za první tři čtvrtletí letošního roku ukazují, že se hypotečnímu trhu nadmíru daří, koronaviru navzdory. Banky poskytly hypoteční úvěry za více než 172 miliard korun. Takového objemu nedosáhly za prvních devět měsíců ani v rekordních letech 2016 a 2017. K překonání rekordu z těchto let pak stačí bankám poskytnout hypotéky do konce roku za necelých 53,5 miliardy korun.

„S rostoucím objemem půjčených peněz roste i průměrná výše hypotéky, která se již blíží třem milionům. Jen za poslední rok vzrostla o necelých 450 tisíc korun a data potvrzují, že ceny nemovitostí jsou i nadále vysoké a jejich růst se nezastavil,“ uvádí Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka

Co nového u hypotečních makléřů

Přestože na konci října skončí zákonný odklad splátek úvěrů a ministerstvo financí zatím žádné další plošné moratorium nepřipravuje, banky i stavební spořitelny jsou připravené poskytnout dále svým klientům postiženým koronavirovou pandemií individuální pomoc formou odložení splátek úvěrů na další měsíce.
I když nadále hrozí situace, že část klientů nebude schopná řádně své hypotéky splácet, banky dál zlevňují. O desetinu procentního bodu na 2,09 % tak snížila úrokové sazby hypoték skupina ČSOB, stejné sazby získají klienti od října u hypotéky od Raiffeisenbank. Od poloviny října nabízí levnější hypotéky i AirBank, která snížila úrokové sazby o 0,2 procentního bodu. Nové hypotéky tak lze získat se sazbou od 1,99 %, refinancované dokonce od 1,79 %.
Ze stavebních spořitelen zlevnila například ČMSS, kde lze získat nezajištěný úvěr se sazbou 3,5 % a zajištěný za 1,69 %.
Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře