Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, zakládajícími členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). 

Hypomonitor: 5,35 %     Brokerindex: 5,17 %    Úspora:  95 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Venkovní teploty již zdá se definitivně opustily tropické hodnoty, podobně klesají i úroky hypotečních úvěrů a navzdory snahám bank upadá i zájem klientů.

Podle aktuálních údajů Fincentrum Hypoindexu hypotéky stále zlevňují. V červenci klesla úroková sazba hypoték o dalších osm bazických bodů oproti červnu a ustálila se na hodnotě 2,68 %. K sazbě před dvěma roky má sice ještě daleko, v roce 2017 byla průměrná úroková sazba hypoték 2,02 %, ale začíná se přibližovat hodnotě loňské, kdy se daly v průměru hypotéky pořídit za roční sazbu 2,50 %. A statistický pokles zdatně kopíruje i praxe.

Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, vykázal v červenci letošního roku hodnotu 2,5 %, což je o 15 bazických bodů méně než hodnota Hypoindexu.

A znovu se potvrzuje stará známá pravda, že hypotéky sjednané prostřednictvím zkušených hypotečních makléřů jsou v praxi znatelně levnější, než ukazuje statistický průměr. „Když si tedy například klient požádá o hypoteční úvěr prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, může ušetřit na dvoumilionové hypotéce se splatností 25 let jen na úrokové sazbě 55 tisíc korun. A to nemluvím o výhodách v podobě dalších možných individuálních slev a nemalé úspoře času při celém procesu vyřizování hypotéky“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Konkrétní úsporu si může každý ověřit na naší  hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Padá i zájem o hypotéky

Přestože se hypoteční banky snaží nalákat nové klienty snižováním sazeb, klienti jako by na jejich výzvy neslyšeli. Oproti červnu bylo v červenci podle dat Fincentrum Hypoindexu sjednáno o 504 hypoték méně, konkrétně bylo uzavřeno 6 615 smluv. Nižší počty však vyrovnávají objemy, které naopak oproti loňskému roku narostly. V červenci banky půjčily klientům na hypotékách 15,4 miliardy korun.

Za prvních sedm měsíců roku 2019 bylo sjednáno celkem 43 489 hypotečních úvěrů celkem za 99 miliard korun. „Tato čísla však mají daleko k hodnotám z loňského roku, o rekordech z let minulých ani nemluvě. Například před třemi roky si lidé ve stejném období sjednali o téměř 20 tisíc hypoték více a objemy byly vyšší o více než 20 miliard korun. Za poklesem tak není samotná úroková sazba hypoték, ale především stále vysoké ceny nemovitostí a také nižší dostupnost hypotečních úvěrů kvůli přísnějším podmínkám pro poskytování hypoték,“ vysvětluje Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka 

Ceny bytů už rostou pomaleji

Podle údajů HB INDEXu přinesl hypoteční trh ve druhém čtvrtletí letošního roku pozitivní změny především pro zájemce o koupi bytu. Jejich ceny totiž rostou jen mírně, značná část poptávky se přitom přesouvá do rodinných domů za hranice měst. Ceny bytů v Karlovarském, Olomouckém i Moravskoslezském kraji dokonce stagnují. Zpomaluje také tempo růstu cen tržního nájemného, které už v některých regionech naráží na cenový strop.

Průměrná tržní cena bytů ve druhém čtvrtletí letošního roku vzrostla už jen mírně, o 1,7 procentního bodu, meziročně si ceny bytů připsaly 8,2 procentních bodů. Výrazněji však zdražovaly rodinné domy, jejich cena stoupla o dva procentní body, meziročně pak o 8,4 procentního bodu, což je nejvíce ze všech sledovaných skupin. U pozemků pak přetrvává mírný růst. Tržní cena vzrostla o dva procentní body, meziročně pak o 7,9 procentního bodu, cože je naopak ze sledovaných skupin nejméně.

Nárůst cen u všech typů rezidenčních nemovitostí se tedy pohybuje kolem hranice osmi procent za poslední rok. Zatímco nabídka bytů na trhu kvůli stále nedostatečné výstavbě stagnuje, vysoké ceny i bankovní regulace způsobují u poptávky pozvolný pokles. Od roku 2010 vzrostly ceny bytů i o více než 50 %. Nejvíce stouply v Brně, o 58,9 %, v Praze se ceny zvýšily o 47,7 %. Dlouhodobě nejméně pak rostou ceny bytů v Ústeckém kraji, kde od roku 2010 stouply jen o 13,7 %. Pro třetí a čtvrtý kvartál roku 2019 Hypoteční banka očekává stagnaci až mírný pokles poptávky po nemovitostech.

Co nového u hypotečních makléřů

S akční nabídkou v podobě kampaně „Spouštíme lavinu stěhování“ přichází Česká spořitelna. Banka snížila úrokové sazby u běžných i amerických hypoték až o čtvrt procentního bodu, ale jen pro ty, kteří si hypotéku berou na své první bydlení. Potřetí letos snižuje úrokové sazby také Fio banka. Aktuálně dochází ke snížení u nejvíce využívaných fixací na 3 a 5 let o desetinu procentního bodu na 2,28 % ročně. Své hypotéky zlevňuje také UniCredit Bank, mBank či Wüstenrot.

A jakou nabídku mají nyní stavební spořitelny? Výhodnější je nyní například Hypoúvěr od Modré pyramidy, který do výše 80 % LTV lze v rámci akční nabídky získat bez poplatků za zpracování úvěru a za ocenění nemovitosti. Nabídka platí do konce srpna. Pro financování rekonstrukcí bydlení mohou klienti využít Rychloúvěr a půjčit si tak až 800 tisíc korun bez zajištění nemovitostí. Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) spustila akci na nově uzavřené smlouvy o stavebním spoření. Kdo si od 1. srpna sjedná spořicí smlouvu a vloží na stavebko minimálně 20 tisíc korun, získá od spořitelny dva tisíce korun a navíc bude mít nárok až na dva tisíce korun od státu. Akce je určena všem zletilým, kteří u spořitelny doposud neměli uzavřenou smlouvu o stavebním spoření nebo poslední smlouvu ukončili nejpozději k 30. červnu 2019. Pro získání prémie dva tisíce korun ve formě slevy z úhrady za uzavření smlouvy je třeba sjednat smlouvu o stavebku v tarifu S 191 spolu s Felixovým spořením. Akce platí do konce října 2019.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře