Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Zatímco získat spotřebitelský úvěr je dnes u českých bank pro studenty běžné, pořídit si vlastní bydlení na hypotéku prakticky nemožné. I když si studenti většinou přivydělávají, na získání hypotéky nemají dostatečné příjmy.

Mezeru na trhu nyní vyplnila první banka, která nabízí hypotéku i studentům, navíc se zvýhodněnou úrokovou sazbou. Ani tato hypotéka však není bez podmínek.
Odejít studovat na vysokou školu do jiného města spolu s dalšími náklady přináší i nutnost vyřešit bydlení. Kolej nezíská každý a tak většinou studenti řeší ubytování v nájmu, leckdy i se spolubydlícími. ČSOB přišla s novinkou, která pomůže vyřešit pořízení vlastního bydlení na hypotéku i studentům středních a vysokých škol.  

hypoteční kalkulačka
„Oproti běžné studentské půjčce, která se zpravidla poskytuje v řádu desítek tisíc korun a její úroková sazba může překročit i deset procent za rok, má hypotéka dvě nesporné výhody: nízké úrokové sazby a možnost pořídit si opravdu vlastní nemovitost. Studenti se pak mohou podělit o splátky například s dalšími spolubydlícími, a jestli po ukončení studia nebudou chtít v bytě sami bydlet, mohou ho třeba pronajímat,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz.

Bez rodičů to nepůjde

O hypotéku může požádat student starší 18 let, problém však je v tom, že většinou nemá jisté příjmy a hrozí nebezpečí, že nebude schopný bance pravidelně splácet. Proto jsou banky s poskytováním hypoték podobným lidem velmi opatrné. ČSOB vyřešila nejistotu splácení jednou podmínkou. Jako spoludlužník musí studentovi posloužit rodiče. A to opravdu pouze jen rodiče, jiný člověk nepřipadá v úvahu. Vlastníkem financované nemovitosti může být student, hypotéka však bude s jeho rodiči svázána až do té doby, než bude pravidelně a dostatečně vydělávat. Vyvázání rodičů ze studentské hypotéky je poskytováno zdarma, stejně jako poskytnutí a správa půjčky.

„Že jsou rodiče ochotní a schopní svým dětem s financováním bydlení pomáhat, je dnes obecně známo. Navíc pořízení vlastního bydlení už za dob studia je také dobrou investicí do budoucna,“ říká Petra Horáková Krištofová. Její slova potvrzuje i průzkum ČSOB, podle kterého o podpoře financování bydlení uvažuje 85 % rodičů.

hypoteční kalkulačka

Pro studenty výhodná úroková sazba hypotéky

Banka uvádí, že hypotéku pro studenty zvýhodní nižší úrokovou sazbou. V současné době je to o 0,2 procentního bodu oproti ostatním sazbám. Pokud by tedy banka běžně nabídla úrok pro standardní hypotéku s pětiletou fixací 1,8 %, u studentské hypotéky by byla úroková sazba 1,6 % ročně. Přitom si studenti mohou zvolit jak pohyblivou sazbu, tak pevnou na 1, 3, 5, 7 i více let. U studentské hypotéky navíc není ani omezena výše LTV.
O tom, zda je pro vás studentská hypotéka výhodná, se informujte u hypotečního makléře. On zná dobře všechny podmínky bank, takže pomůže doporučit tu nejlepší nabídku.

 Zeptat se makléře