Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červen 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,00 %     Brokerindex: 4,89 %    Úspora:  65 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Úroková sazba hypoték se po půl roce vrací nad dvouprocentní hranici, zájem klientů však neklesá. Banky půjčují jako o závod, odborníci očekávají nový hypoteční rekord.

Podle dat Fincentrum Hypoindexu vzrostla v květnu průměrná úroková sazba hypoték o osm bazických bodů a po šesti měsících se vrátila nad hranici dvou procent, konkrétně na hodnotu 2,06 %. I když v praxi je možné stále pořídit hypoteční úvěr levněji, i zde se projevuje nepatrný nárůst. Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték poskytnutých vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, vykázal v květnu hodnotu 1,98 %. „Oproti statistickému průměru mohou klienti, kteří požádají o hypotéku prostřednictvím vybraného hypotečního makléře výrazně ušetřit, což je v dnešní době růstu úrokových sazeb a stále vyšším cenám nemovitostí jistě nezanedbatelná úspora,“ říká webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová a uvádí příklad: Pokud se klient s žádostí o hypotéku ve výši tři miliony korun se splatností 25 let svěří do rukou vybraného hypotečního makléře, ušetří tak jen na úrokové sazbě důležitých 30 tisíc korun. „A to není všechno. Zkušený hypoteční makléř může klientovi vyjednat u banky nejrůznější výhody, které souvisejí přímo s jeho konkrétní finanční a rodinnou situací,“ dodává Petra Horáková Krištofová. Konkrétní úsporu je možné jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Zájem o hypotéky neutuchá, hypoteční rekord se blíží

Podle Fincentrum Hypoindexu sjednaly banky v květnu téměř 13 tisíc hypotečních úvěrů v celkovém objemu 40,6 miliardy korun.

Za prvních pět měsíců letošního roku poskytly banky hypotéky za více než 179 miliard korun a zadělaly tak na nový hypoteční rekord. Podobnou částku banky rozpůjčovaly v roce 2019 za celý rok. Aby padl starý hypoteční rekord, stačí bankám do konce roku sjednat hypoteční úvěry za necelých 75 miliard korun, což je přibližně 11 miliard měsíčně. A taková částka by v žádném případě neměla být pro banky problém.
Průměrná výše hypotéky drobně poklesla na hodnotu 3,123 milionu korun. Podle hypotečního analytika společnosti Fincentrum & Swiss Life Select Jiřího Sýkory však jde jen o zanedbatelný pokles, který je spíše výjimkou potvrzující trend růstu výše hypoték. „Ceny nemovitostí stále rostou, zájem o vlastní bydlení je také vysoký. Lidé si uvědomují, že vlastní bydlení je daleko větší jistota, než spoléhat na bydlení v nájmu. Proto není důvod, aby průměrná výše hypotéky dále nestoupala,“ potvrzuje Petra Horáková Krištofová.

Podle ankety Asociace českých stavebních spořitelen mezi zástupci stavebních spořitelen zůstane poptávka po nemovitostech stále vysoká. Ne všichni však mohou investovat do nové nemovitosti, alternativní cestou je tedy rekonstrukce již nevyhovujícího staršího bydlení. Stavební spořitelny očekávají, že v letošním roce budou intenzivně pokračovat v digitalizaci produktů a procesů, které urychlila pandemie a které zůstávají nadále prioritou. Na významu nabývá i synergie a spolupráce s mateřskými bankami.

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

S rostoucí inflací se bude s největší pravděpodobností uchýlí ke zvyšování základních úrokových sazeb i Česká národní banka. Pokud nedojde ke zvýšení již koncem června, dočkat bychom se mohli v srpnu, kdy bude mít centrální banka k dispozici novou makroekonomickou prognózu. Ze současných 0,25 % by mohla repo sazba vzrůst až na 0,75 %. Tím pádem budou logicky zdražovat i hypoteční banky. Ostatně první vlaštovky už se objevily. V květnu zdražila hypotéky například Česká spořitelna a skupina ČSOB, která přidala v červnu již třetí letošní zvýšení úrokových sazeb hypoték. Od června zdražila i Air Bank, která nabízí klientům úrok od 2,39 %, u refinancovaných hypoték pak od 2,19 %. Průměrná úroková sazba hypoték by tak na konci roku mohla podle Fincentrum Hypoindexu překročit hranici 2,5 %.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře