Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - duben 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 4,44 %     Brokerindex: 4,32 %    Úspora:  61 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Pandemie zasáhla hypoteční trh do té míry, že se květen stal co do počtu poskytnutých hypotečních úvěrů nejslabším pátým měsícem v roce za uplynulé desetiletí. I přes zrychlující se pokles úrokových sazeb hypoték.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu poklesla průměrná úroková sazba hypoték v květnu o dalších devět bazických bodů na hodnotu 2,3 %, a vrátila se tak na úroveň ze začátku roku 2018. I Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, pokračuje v poklesu. Atakuje tak dvouprocentní hranici, v květnu vykázal hodnotu 2,15 %. „Opět se potvrzuje, že v praxi může klient, který se svěří do rukou vybraného hypotečního makléře, výrazně ušetřit. Když si například požádá o hypoteční úvěr ve výši 2,5 milionu korun se splatností 25 let, ušetří jen na úrocích téměř 56 tisíc korun,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz a dodává, že zkušený hypoteční makléř může kromě získání nižší úrokové sazby, pomoci zajistit klientovi různé výhody, které souvisí přímo s jeho osobní situací. Ostatně konkrétní úsporu si lze jednoduše ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Květen se hypotékám moc nepovedl

Koronavirová krize dopadla i na hypoteční trh. Z dat Fincentrum Hypoindexu vyplývá, že oproti dubnu letošního roku poklesl počet poskytnutých hypoték o 541 a meziročně bylo poskytnuto dokonce o 774 hypoték méně. Letošní květen se tak stal nejslabším květnem za posledních deset let existence Fincentrum Hypoindexu.

Podle Jiřího Sýkory, specialisty oddělení produktového managementu společnosti Fincentrum & Swiss Life Select, jen díky rekordní průměrné výši poskytnutých úvěrů (2 657 855 korun) na tom není stejně i v objemu poskytnutých úvěrů. Objem poskytnutých hypoték klesl oproti dubnu o téměř 1,34 miliardy korun na necelých 16,5 miliardy korun a letošní květen se tak stal druhým nejslabším květnem za posledních pět let. Nižší objemy v květnu poskytly banky pouze v loňském roce (necelých 16 miliard korun).

„Důvody květnového poklesu hypotečního trhu byly podle mého dva. Jednak měli klienti kvůli koronaviru jiné starosti a i strach, co bude dál, a za druhé se omezil i provoz v bankách a některé dokonce hypotéky ani neposkytovaly,“ uvádí Petra Horáková Krištofová.

Co můžeme očekávat?

Základní úroková sazba České národní banky je od začátku května na úrovni 0,25 % a podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka by další snižování sazeb bylo z pohledu finanční stability hrozbou. Další snížení tak momentálně není pravděpodobné. Co se týká hypoték, tak na rekordně nízké sazby z konce roku 2016 (1,77 %) se hypotéky zřejmě nedostanou. Podle odborníků je ještě na mírný pokles v příštích měsících určitý prostor, je však třeba vzít v úvahu, že banky musí zohledňovat zvýšená rizika nesplácených úvěrů.

Dopad koronaviru na trh s bydlením v České republice by měl být pouze krátkodobý a omezený. Letošní zájem o hypotéky i úvěry od stavebních spořitelen tak bude zhruba na úrovni loňského roku, v příštím roce očekává skupina ČSOB nárůst celkového objemu trhu. Podle odborníků by v letošním roce nemělo dojít ani k výraznému poklesu cen nemovitostí.

Hypoteční trh by měl letos atakovat hranici 200 miliard poskytnutých úvěrů. V prvních čtyřech měsících vzrostl hypoteční trh ve srovnání s loňským rokem zhruba o 40 %. Na začátku roku se dařilo i stavebním spořitelnám, které zvýšily prodej úvěrů o třetinu na více než 25 miliard korun. Stavební spořitelny předpokládají, že poskytnou letos úvěry v objemu 47 miliard, příští rok očekávají další růst.

Ceny nemovitostí v České republice v posledních letech rostly téměř nejrychleji v Evropě a v pozvolnějším růstu pokračovaly i v prvním čtvrtletí letošního roku. Přesto by ani v této chvíli nemělo dojít k plošnému poklesu cen nemovitostí. Může dojít k poklesu u luxusních nemovitostí a dlouhodobě neprodejných bytů a domů.

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

Výhodnější hypotéky nabízí nyní Air Bank, která snížila své úrokové sazby hypoték o 0,2 procentního bodu. Hypotéky od 1,5 milionu korun lze pořídit se sazbou 2,19 %, refinancované dokonce 1,99 %. Platí pro fixaci na pět let. Své hypotéky zvýhodňuje i Fio banka. Hypotéku s fixací na jeden rok nabízí od 1,58 %, s fixací na tři roky od 1,68 % a na pět let od 1,78 %.

Zlevňují i velké banky, pod dvě procenta se však zatím nedostaly. Skupina ČSOB nabízí hypotéky s úrokovou sazbou od 2,19 % v rámci časově omezené akce do konce června. Česká spořitelna zlevnila hypoteční úvěry s fixací na pět a osm let o 0,3 procentního bodu na 2,34 %, Komerční banka nabízí nejlevnější fixace na tři a pět let se sazbou od 2,29 %.

A jak reagují na dění na nemovitostním trhu stavební spořitelny? Nově lze Hypoúvěr od Modré pyramidy pořídit ve všech nabízených fixacích získat za výhodnou sazbu 2,29 % ročně a v případě, že výše úvěru přesahuje 80 % hodnoty zastavené nemovitosti, pak za sazbu 2,69 % ročně. Raiffeisen stavební spořitelna snížila úrokovou sazbu svého úvěru se zajištěním nemovitostí HYPOsplátka. Tříletou fixaci nyní poskytuje s úrokovou sazbou od 1,64 % ročně a pětiletou fixaci od 1,74 % ročně, pokud si klient zároveň sjedná Chytrý účet u Raiffeisenbank.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně, a to i v době koronavirové :), představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře