Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červen 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,00 %     Brokerindex: 4,89 %    Úspora:  65 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Už sedmý měsíc v řadě hypotéky zlevňují. Přesto se hypotečnímu trhu nedaří tak, jako v předchozích letech.

Podle dat Fincentrum Hypoindexu klesla v srpnu průměrná úroková sazba hypotečních úvěrů o dalších sedm bazických bodů na 2,61 % a vrátila se tak na úroveň podzimu loňského roku.  A jak jsou na tom hypotéky v praxi? Podle údajů Brokerindexu, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, se hodnota úrokové sazby hypotečních úvěrů v srpnu ustálila na hodnotě 2,48 %.

„Není potřeba vysoké matematiky, abychom zjistili, že hypotéky sjednané prostřednictvím zkušených hypotečních makléřů jsou v praxi znatelně levnější, než ukazuje statistický průměr,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz a uvádí příklad: „Když si klient požádá o hypoteční úvěr prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, může ušetřit na dvoumilionové hypotéce se splatností 25 let jen na úrokové sazbě 40 tisíc korun.“  Konkrétní úsporu si může každý ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

hypoteční kalkulačka

Navzdory levnějším hypotékám je zájem klientů stále menší

Podle Hypoindexu bylo během srpna sjednáno 6 153 hypotečních smluv, což je o 2 322 méně než před rokem. V osmém měsíci letošního roku si klienti půjčili 14,3 miliardy korun, ve srovnání se srpnem roku 2018 je to však o téměř 4,5 miliardy korun méně. Objemy v srpnu se tak dostaly dokonce pod úroveň před čtyřmi lety.

Od začátku letošního roku si do bank přišlo pro hypotéku téměř 50 tisíc klientů a půjčili si více než 113 miliard korun. Ve srovnání s loňským rokem to bylo o necelých 15 tisíc klientů méně a objemy se letos propadly o více než 25 miliard korun.
„Letošní čísla tak jednoznačně ukazují, že hypoteční rok 2019 bude daleko střízlivější než roky předešlé. I přesto, že hypoteční banky bojují o každého klienta, zlevňují hypotéky jako na běžícím páse. Bohužel se i tak kvůli zpřísnění podmínek v poskytování hypoték a stále vysokým cenám nemovitostí stává hypotéka stále pro více klientů nedostupnou. A právě jim v mnohých případech může s vyřizováním žádosti o hypoteční úvěr pomoci zkušený hypoteční makléř,“ podotýká Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka 

Co nového u hypotečních makléřů

Nabídku hypoték rozšířil od září další finanční ústav, banka Creditas. Úroková sazba hypoték začíná na hodnotě 2,57 % ročně, klient si může vybrat fixaci na 3, 5, 7 či 10 let. Výše úvěru může dosahovat až 80 % LTV, může být zajištěn i více nemovitostmi. Kromě hypotéky na vlastní bydlení je v nabídce i hypotéka na investici, kdy se zakoupená nemovitost využívá k pronájmu, a také takzvaná americká hypotéka, což je neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí. S další novinkou přichází Hypoteční banka, která nyní poskytuje hypotéky také na mobilní domy bez čísla popisného nebo evidenčního. Doposud mohl být na takový objekt poskytnut úvěr pouze za předpokladu, že bude mít přidělené popisné nebo evidenční číslo. Nové podmínky jsou platné již od července letošního roku, netýkají se ovšem maringotek, karavanů, drážních vozidel či plavidel, a to z důvodu příliš vysoké mobility.

Další banky pokračují ve zlevňování. Air Bank snížila své dosavadní úrokové sazby hypoték o dvě až tři desetiny procentního bodu. Nyní lze pořídit hypoteční úvěr od 1,5 do 30 milionů korun za 2,59 % ročně, úvěr od 700 tisíc do 1,5 milionu za 2,69 % a nejnižší úvěr od 300 do 700 tisíc korun za 2,79 %. Vždy jde o pětiletou fixaci a hypotéky nové i refinancované. O tři desetiny procentního bodu zlevnila své hypotéky také Česká spořitelna, o čtvrt procentního bodu snížila úrokové sazby Wüstenrot. O desetinu procentního bodu pak zlevnila i Fio banka, kde lze nyní získat hypotéku s tří a pětiletou fixaci za 2,18 % ročně. „A snižování úrokových sazeb hypoték bude s největší pravděpodobností pokračovat i na podzim. Nahrává tomu přebytek likvidity i předpoklad, že ČNB nemá důvod v nejbližších měsících své základní úrokové sazby zvyšovat,“ dodává Petra Horáková Krištofová.

Co nabízejí stavební spořitelny? Od 1. září poskytuje Modrá pyramida svůj Hypoúvěr s akční roční úrokovou sazbou 2,29 %. Hypoúvěr do výše 80 % LTV lze v rámci akční nabídky získat bez poplatků za zpracování úvěru a za ocenění nemovitosti. Nabídka platí při podání žádosti do konce září 2019. Českomoravská stavební spořitelna zlevnila zajištěné překlenovací úvěry, sazby klesají až o 0,25 procentního bodu. Zajištěný úvěr od Lišky lze tak získat se sazbou začínající na 2,09 %. Nejnižší sazba platí jak pro nové zájemce o úvěr, tak i pro refinancování úvěrů z jiných finančních institucí. Nezajištěné úvěry pak lze získat za 3,9 %. Mezi podzimní akce stavebních spořitelen patří i podpora spoření. Například ČMSS a Raiffeisen stavební spořitelna nabízejí nyní sjednání stavebního spoření bez poplatku za uzavření smlouvy.

Vlastnosti nejen „akčních“ produktů, ale i všech ostatních, které aktuálně nabízí český hypoteční trh, vám rádi bezplatně představí naši hypoteční makléři. A rádi s vámi najdou nejvýhodnější řešení právě pro váš případ.

 Zeptat se makléře