Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červenec 2023

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,8 %     Brokerindex: 5,7 %    Úspora:  45 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Asi nikoho nepřekvapí, že úrokové sazby hypoték rostly i v posledním měsíci loňského roku. Přinášíme nejnovější hypoteční statistiky.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu vzrostla průměrná úroková sazba hypoték v prosinci oproti listopadu o další čtyři setiny procentního bodu a ustálila se tak na hodnotě 2,19 %. Přesto, že hypoteční sazby plíživě rostou, stále jsou na velmi přijatelné úrovni. V praxi u makléřů dokonce ještě levnější, než vykazuje statistický průměr. Podle dat Brokerindexu, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů, pohybovala se v prosinci hodnota úrokové sazby hypoték těsně nad dvěma procenty. Konkrétně 2,07 % a drží si tak stále více než desetinový odstup od průměru.

„Pokud bychom si vzali klienta, který požádá o hypoteční úvěr prostřednictvím vybraného hypotečního makléře, může na klasické dvoumilionové hypotéce na 25 let ušetřit proti průměru až 35 tisíc korun, což jistě stojí za zvážení,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Kdo by si chtěl konkrétní úsporu spočítat sám, může využít naši hypoteční kalkulačku.

hypoteční kalkulačka

Zájem o hypotéky nepolevuje, rekordy se však nečekají

Růst hypotečních sazeb nezabrzdil klienty, o hypotéky je zájem. Z dat Hypoindexu vyplývá, že oproti říjnu rostly objemy i počty poskytnutých hypotečních úvěrů. V listopadu uzavřelo novou hypoteční smlouvu 9 466 klientů, což je o téměř 800 více než v říjnu. Objemy poskytnutých hypoték vzrostly dokonce o 1,5 miliardy na 19,46 miliard korun.

I když jsou objemy i počty v letošním roce nejvyšší za posledních pět měsíců, s údaji z loňského roku se nedají srovnávat. V listopadu roku 2016 si hypotéku sjednalo o pět tisíc klientů více než letos a objemy půjčených peněz se v loňském listopadu blížili 30 miliardám, což je o více než 10 miliard korun více než v roce 2017.

Zatímco si klienti za celý loňský rok sjednali 114 550 hypoték v celkovém objemu téměř 226 miliard korun, letos to je zatím něco málo přes sto tisíc hypotečních úvěrů v objemu necelých 206 miliard korun. Rekordních počtů a objemů se tedy pravděpodobně nedočkáme, leda by si v prosinci přišlo pro hypotéku více než 14 tisíc klientů a půjčit si přitom přes 20 miliard korun. „Částky jsou to sice vysoké, ale nejsou tak úplně nereálné. Vzhledem k tomu, že je nyní velká šance pořídit si hypotéku se slušnou sazbou, mohl by poslední měsíc v roce překvapit,“ podotýká Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka

Co nového u hypotečních makléřů

Banky nadělily svým klientům pod stromeček vyšší úrokové sazby hypoték. K těm, které zdražily již na podzim, se přidaly další a dnes již není banka, která by na sazby hypoték nesáhla.
V listopadu zdražila i Česká spořitelna tříleté fixace o 0,2 procentního bodu na 2,59 %, pětileté o 0,1 procentního bodu na 2,29 %.
ČSOB zdražila nejvíce jednoleté fixace na 3,59 %, ostatní sazby hypoték zvýšila o 0,1 procentního bodu na 2,39 %.
Hypoteční banka zdražovala v polovině listopadu a začátkem prosince znovu. Úrokové sazby hypoték u jednoletých fixací tak během měsíce vzrostly o 0,4 procentního bodu na 3,69 %, u pětiletých fixací o 0,3 procentního bodu na 2,69 %.
Koncem roku zdražila i Komerční banka, Raiffeisenbank, Moneta Money Bank, Expobank a mBank. Pod dvěma procenty se zatím drží pouze Fio banka a Equa Bank, a to u tří i pětiletých fixací. U Sberbank a Wüstenrot je možné získat hypoteční sazbu pod dvě procenta u fixací na tři roky.

Jaký hypoteční produkt zvolit právě pro váš záměr, vám rádi bezplatně sdělí naši hypoteční makléři.

 Zeptat se makléře