Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červen 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,00 %     Brokerindex: 4,89 %    Úspora:  65 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

Přestože se letošní hypoteční září tomu loňskému nevyrovnalo, odborníci očekávají, že rok 2017 bude co do objemu půjčených peněz opět rekordní.

 

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu se v září průměrná sazba hypoték mírně vzdálila dvouprocentní hranici, konkrétně vzrostla na 2,04 %, oproti 2,01 % v srpnu. A jak si vedl Brokerindex, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů? Jeho zářijová hodnota se stále drží pod dvěma procenty, přesně 1,94 %. Opět se tak potvrdil již známý fakt, hypotéky od makléře jsou výhodnější, než vykazuje statistický průměr.

„V praxi je tak možné na standardní hypotéce dva miliony korun s délkou splácení 25 let ušetřit oproti průměru bezmála 30 tisíc korun,“ uvádí webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová a dodává, že konkrétní úsporu si lze ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

„Ostatně finanční úspora není jediným důvodem, proč se mnozí lidé nyní stále častěji obracejí na zkušené hypoteční makléře. S žádostí o radu přicházejí především průměrně bonitní klienti, kteří se bojí, že by je banka mohla odmítnout, například kvůli přísnějším podmínkám a omezujícím doporučením od ČNB. A každé odmítnutí pak zhoršuje šanci na získání hypotéky u banky další, neboť tyto informace banky mezi sebou sdílí,“ doplňuje Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka

Letošní rok má našlápnuto na další rekord

V září si uzavřelo hypotéku 8 235 klientů, což je o téměř tři stovky méně než v srpnu. Podobně jsou na tom objemy sjednaných hypoték. V září byly sjednány hypotéky v celkovém objemu 17 miliard korun, což je o necelou miliardu méně než v srpnu. Pokud bychom však srovnali letošní rok se zářím před sedmi lety, jsou počty sjednaných hypotečních smluv i objemy půjčených peněz více než dvojnásobné.

Díky údajům za září lze zjistit, jak si hypoteční úvěry vedly za tři čtvrtě roku. Loni bylo za devět měsíců sjednáno téměř 82 tisíc hypotečních úvěrů v celkovém objemu necelých 160 miliard korun. Letos jsou objemy i počty vyšší. Za první tři čtvrtletí roku 2017 si přišlo do bank pro hypotéku 82 134 klientů a sjednali si hypotéky celkem za 168,26 miliard korun. A tak jistě každého napadne, že je slušně zaděláno na další rekordní počty i objemy. „Jak dopadne podzimní zúčtování, se teprve uvidí, ale již nyní je jasné, že se minimálně v objemu půjčených peněz rekordní sumy dočkáme. Podíl na zvyšujícím se objemu hypoték pak mají nesporně také výrazně rostoucí ceny nemovitostí,“ doplňuje Petra Horáková Krištofová.

 

hypoteční kalkulačka

Co nového u hypotečních makléřů

Venku je krásné babí léto a počasí se zřejmě přizpůsobily i hypoteční banky. Podzimních hypotečních akcí je pomálu. A novinek ještě méně. Za zmínku však stojí poskytování nových hypoték, které spustila 25. září Air Bank. Banka poskytuje hypotéky do 80 % LTV a nabízí úrok 2,19 % ročně pro hypotéky do hodnoty 1,5 milionu korun a klientům, kteří požadují hypotéku vyšší, pak náleží sazba 1,99 % ročně. Fixace je pro všechny stejná, a to na pět let.
Další hypoteční akcí jsou tradiční podzimní Hypodny od Raiffeisenbank. Ty probíhají až do konce listopadu a slevu jeden procentní bod získá standardně každý, kdo si zřídí účet a aktivně ho bude využívat. Namísto 3,09 % tak dostane klient úrokovou sazbu hypotéky 2,09 %.

Jaký hypoteční produkt zvolit právě pro váš záměr, vám rádi bezplatně sdělí naši hypoteční makléři.

 Zeptat se makléře