Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Úrokové sazby hypoték - červen 2022

Hypoindex - FINCENTRUM HYPOINDEX hodnotí vývoj cen hypoték v rámci českých bank (více na www.hypoindex.cz). Hypokalkulačka tato data používala do 1/2022.
Hypomonitor - data České bankovní asociace obsahují data všech tuzemských bank a stavebních spořitelen poskytujících hypoteční úvěry na domácím trhu. Hypokalkulačka tato data používá od 2/2022.
Brokerindex - hodnotí vývoj cen hypoték zprostředkovaných vybranými hypotečními makléři, členy Asociace hypotečních makléřů (AHM). Objem produkce členů AHM činí každoročně několik desítek miliard korun.

Hypomonitor: 5,00 %     Brokerindex: 4,89 %    Úspora:  65 000 Kč*

*úspora realizovaná při splatnosti 25 let, při výši hypotéky 3 000 000 Kč a konstantních podmínkách úvěru

Požádat makléře o nabídku

 

O hypotéky je čím dál tím vyšší zájem. A to nebývá počátkem léta obvyklé. Svou roli jistě sehrály i předpovědi odborníků, že se úrokové sazby konečně odrazí ode dna a porostou.

Podle údajů Fincentrum Hypoindexu zůstala průměrná úroková sazba hypoték v červnu na stejné úrovni jako ta květnová, tedy 2,05 %. Jak na to byl v červnu Broker index, který sleduje vývoj cen hypoték zprostředkovaný vybranými makléři, členy Asociace hypotečních makléřů? I přes to, že stagnuje již od dubna, i v červnu nabídl hodnotu nižší, konkrétně 1,92 %. Při uzavření dvoumilionové hypotéky na 25 let a konstantních podmínkách úvěru ušetří klienti hypotečních makléřů 38 tisíc korun, což si lze snadno ověřit na naší hypoteční kalkulačce.

„Zvýšený zájem o hypotéky zaznamenali i hypoteční makléři, lidé se zřejmě zalekli prognóz a aviza některých bank, že budou zdražovat,“ říká manažerka Asociace hypotečních makléřů Petra Horáková Krištofová a dodává, že skutečnost zatím nenaznačuje, že by k nějakému dramatickému růstu sazeb mělo v nejbližší době dojít.

Zdražily dvě banky, ostatní čekají

Před nedávnem sice mírné zdražení oznámila Hypoteční banka a Komerční banka, poslední z trojice největších bank se k nim však nepřidala. Uvidíme, co si nachystá na podzim. Ani ostatní banky se do zvyšování sazeb nijak nehrnou. Čekají na vývoj hypotečního trhu a jak se rozhodne konkurence. Zdá se tedy, že se budou navzájem hlídat.

Ostatně o tom, že si v létě vzaly banky dovolenou, svědčí i minimum akcí. Výjimkou je UniCredit Bank, která připravila letní roadshow Chytré léto. V téměř 30 českých a slovenských městech upozorní zástupci banky na chytrá řešení a možnosti úspory s U kontem, Presto půjčkou a hypotečními úvěry. Chytří čtenáři si však mohou namodelovat svoji situaci na naší kalkulačce a nemusejí čekat, až k nim do města bankéři dorazí. Případně mhou požádat o radu zkušeného hypotečního makléře.

Stavební spořitelna Wüstenrot nabízí do 1. července Půjčku ProBydlení bez nutnosti zajištění nemovitosti až do výše jednoho milionu korun. Při financování družstevního bydlení se tato částka zvyšuje na dva miliony. Půjčku poskytují bez poplatků za uzavření smlouvy o stavebním spoření, zpracování a poskytnutí úvěru i za správu úvěrového účtu. Ke smlouvě o stavebním spoření lze získat státní podporu.

Absenci akčních nabídek by mohl vyvážit fakt, že Ministerstvo financí připravilo návrh zákona o úvěru pro spotřebitele, který obsahuje i možnost předčasného splacení až 25 % hypotéky. Bude-li schválen, mělo by jít v příštím roce splatit až čtvrtinu hypotéky bez sankcí jedenkrát za rok, a to vždy v měsíci, který předchází výročí smlouvy. S největší pravděpodobností by také mělo jít ukončit hypotéku bez poplatků z důvodu rozvodu, úmrtí, dlouhodobé nemoci nebo invaliditě.

Všechny nabídky bank, ať už jde o standardní produkty, anebo časově omezené nabídky, najdete v kancelářích našich spolupracujících hypotečních makléřů. Stačí si domluvit bezplatnou schůzku.

 

Požádat makléře o radu