Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Že jsou úrokové sazby hypoték na svém historickém dně, už jsme si zvykli. Dnes se dá běžně pořídit klasická hypotéka s hodnotou zastavované nemovitosti do 85 % se sazbou pod dvě procenta ročně.

Ale jak se změnily úroky u hypoték, kdy nemáme žádné vlastní peníze a potřebujeme si půjčit částku ve výši celé hodnoty nemovitosti?

100% hypotéky na svém minimu

I takzvané stoprocentní hypotéky jsou na svém rekordním minimu. I když jsou jejich sazby vyšší než u hypoték, kdy mají klienti část prostředků svých, dají se dnes stoprocentní hypotéky pořídit se sazbou zhruba o jeden procentní bod vyšší, tedy mezi dvěma a třemi procenty. A to může být pro mnoho klientů výhodné.

hypoteční kalkulačka

Je o stoprocentní hypotéky nyní vyšší zájem, když jsou tak levné? „Extrémní nárůst nepozorujeme, ale větší zájem je,“ hlásí hypoteční makléři ze společností, které jsou členy Asociace hypotečních makléřů. Tyto úvěry si berou převážně mladší lidé a spíše jednotlivci. Ale neznamená to, že jsou úplně bez prostředků. Stává se, že klienti požadují 100% hypotéku i přesto, že mají nějaké vlastní peníze. Ty pak plánují využít na pořízení vybavení domácnosti. Podle Pavla Bultase ze společnosti HYPOASISTENT je klientů, kteří žádají o stoprocentní hypotéky, kolem 10 %.

Ovšem ne každá banka stoprocentní hypotéku nabízí, a když už, tak si žadatele velmi dobře prověří. Je sice pryč doba finanční krize, kdy se banky takové hypotéky nabízet zdráhaly, takže výběr jakýs takýs je, ale je také třeba přiznat, že se úvěr bez vlastních prostředků zdaleka nehodí pro každého. „Pokud o takové hypotéce uvažujete, poraďte se s renomovaným hypotečním makléřem, on má zkušenosti a nejenom, že umí vybrat tu nejlepší banku, dokáže i předem varovat před rizikem si takový úvěr vzít,“ říká Petra Horáková Krištofová, webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz. Některé banky podmiňují schválení takového úvěru například minimálním stanoveným příjmem nebo pojištěním úvěru, lokalitou, stávajícím klientem dané banky.

Kdo 100% hypotéku poskytuje

Zeptali jsme hypotečních makléřů, u kterých bank 100% hypotéku získáme. Nabídli nám stoprocentní hypotéky osmi bank: Česká spořitelna, ČSOB, Equa bank, Hypoteční banka, Komerční banka, mBank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.
U všech bank však tvoří klienti se stoprocentními hypotékami minoritní část, z tohoto důvodu se banky ani hypoteční makléři neobávají ani případného omezení poskytování těchto hypoték v souvislosti s chystanou platností nového zákona o spotřebitelském úvěru.

A na jaké sazby se lze dostat?

Úrokové sazby 100% hypoték se liší a je třeba vzít v úvahu, že bankou deklarované sazby mohou být sazbami "od", ale také že můžeme vyjednat sazbu výhodější: "Využijeme-li služeb renomovaného hypotečního makléře, máme vyšší šanci na vyjednání výhodnějších podmínek, než jaké získáme přímo na přepážce banky," říká Petra Horáková Krištofová.

ČSOB a Hypoteční banka má u tříleté fixace sazbu 3,49 %, u pětileté pak 3,59 %.
U České spořitelny se podle mluvčí Kláry Zelenkové sazby u stoprocentních hypoték pohybují o procento výše než sazby hypoték do 90 % hodnoty nemovitosti.
Také Raiffeisenbank u 100% hypotéky zvyšuje sazbu o jeden procentní bod oproti standardní nabídce, začíná na 2,89 % ročně.
mBank nabízí u jednoleté fixace sazbu 2,39%, u tříleté pak 2,49 % a u pětileté 2,69 % ročně.  
U Komerční banky pořídíte stoprocentní hypotéku u všech fixací přes tři procenta, nejlevnější je tří, čtyř a pětiletá 3,19 % ročně.
UniCredit Bank nabízí pro tří a pětileté fixace roční úrok 3,09 % a variabilní sazbu od 3,19 %.
Equa bank nabízí 3,6 % ročně shodně pro tří i pětiletou fixaci.

Podmínky pro získání úvěru má každá banka jiné, obecně je možné říci, že jsou kritéria na získání bonity přísnější, než u standardních hypoték. Některé banky se spokojí s běžnou bonitou a v průměru o jeden procentní bod vyšší sazbou. I s tímto úkolem dobře pomohou hypoteční makléři, kteří podmínky jednotlivých bank dobře znají.
Kolik byste spláceli, si můžete lehce ověřit na naší hypoteční kalkulačce. Bezplatné poradenství vám rádi poskytnou naši spolupracující makléři.

 Požádat makléře o radu

hypoteční kalkulačka