Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Nakupovat na internetu se již stalo samozřejmostí. Podle Českého statistického úřadu již dnes na internetu nakupuje každý třetí Čech starší 16 let. A tím se inspirovala i UniCredit Bank, která nyní spouští možnost refinancovat hypotéku kdykoliv, odkudkoliv a slibuje vyřízení do týdne.

Žadatelé si nyní mohou převést svou hypotéku na unicreditshop.cz během několika kliknutí, banka slibuje i pomoc od Online bankéře.

On-line vyřízení má své výhody, ale i nevýhody

K vyřízení hypotéky stačí, aby klient všechny dokumenty ke svému hypotečnímu úvěru naskenoval nebo vyfotil telefonem a ty pak nahrál prostřednictvím webové aplikace na unicreditshop.cz. Poté, co banka obdrží všechny potřebné údaje a smlouvy, zajistí při splnění podmínek schválení úvěru během 48 hodin. „Splnění všech podmínek znamená v zásadě nahrát do rozhraní všechny dokumenty potřebné k vyřízení refinancování. Obvykle jde o údaje o zaměstnavateli, stávající hypoteční smlouva klienta a odhad ceny nemovitosti,“ vypočítává mluvčí banky Petr Plocek. Což je nesporná výhoda. Pokud máte vše připravené a poradíte si s počítačem, je to skutečně otázka několika minut.
K podpisu smlouvy se však klienti musí dostavit na pobočku, to „na dálku“ vyřídit nelze. Takže minimálně jedné návštěvě pobočky se stejně nevyhnete.
"Hypotéka on-line zde již byla v různých podobách opakovaně," hodnotí produkt Petra Horáková Krištofová, majitelka portálu Hypokalkulačka.cz, a vysvětluje: "Jde spíš o marketingový tahák než o výrazný posun kupředu. Když navštívím renomovaného hypotečního brokera, aby mi porovnal hypotéky a vybraný hypoteční produkt pro mě vyřídil, také nemusím do banky s dokumenty. A ještě mám jistotu, že jsem vybrala optimální produkt."

hypoteční kalkulačka

Nízké sazby jen výměnou za drahé produkty

Další na první pohled výhoda se však může stát nevýhodou. Je to od banky nastavená lákavá velmi nízká sazba. Pro tříletou fixaci je to 1,69 % a pro pětiletou 1,79 %. Na tu totiž dosáhnou jen ti, kteří si zároveň u banky zřídí běžný účet, kreditní kartu a pojištění schopnosti splácet. Což nemusí být pro řadu klientů akceptovatelné, navíc se to i prodraží.
Výhodou je však možnost podržet si současnou úrokovou sazbu až 12 měsíců. To znamená, že ti, kterým končí fixace během roku a chtějí hypotéku převést už nyní, nemusí čekat na případné zvýšení sazby.
Bankou avizovaná další výhoda: nulové poplatky za poskytnutí a správu úvěru a možnost mimořádných splátek bez poplatku, a to až ve výši 20 % jistiny jednou za rok, je zajímavá, nicméně ne ojedinělá. Podobné podmínky již dnes nabízí více bank.

Zjednodušené refinancování

Pro mnohé klienty však může být zajímavá další výhoda. Klienti nemusí při takzvaném zjednodušeném refinancování dokládat příjem, což je možnost, kterou už několik let nabízí i další bankovní domy. Zjednodušeným refinancováním se podle Petra Plocka rozumí takové refinancování, kdy nedochází ke změnám podmínek hypotečního úvěru, tedy například k navýšení úvěru, nebo změně zástavy. Samozřejmostí je také dobrá úvěrová historie. Pokud však tyto podmínky klient nesplní, banka doklad příjmů vyžaduje.

A další vychytávkou, kterou se banka chlubí, je fakt, že banka akceptuje původní odhad nemovitosti u klientů, kteří si sjednali úvěr před třemi nebo pěti lety. Těm ostatním banka zařídí bezplatně odhad nový, který prý zvládne obvykle vyřídit do tří pracovních dnů. Zájemcům tak odpadne další finanční i časová zátěž.
A pro úplnost ještě uvádíme, že klienti si u UniCredit Bank mohou při on-line refinancování zvolit fixaci od jednoho roku až do 20 let a doba splácení je stejná jako při sjednání na pobočce, tedy od jednoho roku do 30 let.

On-line sjednání je rychlé, ale ne pro všechny

Když zvážíme všechny výhody i nevýhody novinky od UniCredit Bank, je třeba říci, že se určitě na českém hypotečním trhu neztratí, ale také, že není tak úplně univerzální. „Určitě ji uvítají lidé, kteří mají ve všem jasno a jsou ochotni akceptovat všechny podmínky banky. Kdo však preferuje osobní jednání a také možnost porovnání s ostatními hypotečními produkty, zvolí jiný způsob vyřízení hypotéky," říká Petra Horáková Krištofová.

UniCredit není první bankou, která spustila refinancování přes internet. Tou byla už v červenci Air Bank. Refinancování spustila Air Bank v únoru letošního roku, podrobnosti najdete zde. I její výhody rychlého a pohodlného sjednání úvěru však nemusí vyhovovat všem, flexibilnost je vykoupena vyšší úrokovou sazbou, nyní je pevná sazba u tříleté fixace 2,1 % a pohyblivá sazba 2,0 % s tříletým stropem.

Potřebujete porovnat hypotéky, poradit se s nezávislým makléřem? Napište nám!

Požádat makléře o radu