Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

 hypoteční kalkulačka

Kladno - 1 600 000 Kč | 4,79%, Praha 9 - 4 080 000 Kč | 4,79%, Praha 1 - 8 900 000 Kč | 4,89%, Svitavy - 950 000 Kč | 4,99%,
*realizované úrokové sazby našich klientů
Brno - 1 200 000 Kč | 4,49%, Praha 4 -  3 100 000 Kč | 4,79%, Praha 7 - 300 000 Kč | 4,69%, Praha 2 -  6 000 000 Kč | 4,39%,
*realizované úrokové sazby našich klientů

Máte firmu a uvažujete o rozšíření výroby, nebo jste se rozrostli a potřebovali byste nové kanceláře a nemáte ve společnosti dostatek hotovosti na zakoupení nemovitosti?

I takzvaná právnická osoba si může požádat o hypotéku, pravidla a podmínky se však od klasické hypotéky pro občany trochu liší. Na co všechno můžete hypotéku pro právnické osoby použít a jak ji nejlépe vyřídit?

Hypotéku pro právnické osoby můžete použít na zakoupení nemovitosti, jak na novostavbu, tak na přestavbu či rekonstrukci nemovitosti. Financovat pomocí hypotéky mohou firmy také například připojení nemovitosti k veřejným sítím, nebo nákup zařízení. „Požádat o hypotéku lze také pro splacení jiných půjček, které byly poskytnuty na financování nemovitosti určené k podnikání. Hypotéku lze využít i na úhradu za převod družstevního podílu v bytovém družstvu či na zaplacení prokazatelných nákladů souvisejících s investicí do nemovitosti,“ vysvětluje webmasterka portálu Hypokalkulačka.cz Petra Horáková Krištofová.

hypoteční kalkulačka

Pro koho je hypotéka určena

Kdo může o hypotéku pro právnickou osobu požádat? Prakticky každá právnická osoba se sídlem na území České republiky či již existující společnost, která se prokazuje daňovými přiznáními. A jak probíhá celý proces vyřizování hypotéky? Vyřízení hypotéky pro firmu je obecně náročnější, než sjednání klasické hypotéky pro jednotlivce. „Bance musíte doložit nejen firemní příjmy, ale také je třeba počítat s tím, že banka důkladně prozkoumá vaši podnikatelskou historii, budou jí zajímat účetní závěrky, daňová evidence, předmět podnikání, ale také náklady, které chcete hypotékou pokrýt,“ popisuje Petra Horáková Krištofová.

Výběr hypotéky konzultujte s odborníkem

Je třeba si uvědomit, že hypotéka pro právnické osoby je velmi individuální. Záleží hodně na tom, pro jaký účel bude firma nemovitost, na niž žádá o hypotéku, využívat. U některých bank se totiž můžete setkat s různými omezeními.

Neexistují tabulky na výši poskytnuté hypotéky, záleží však na tom, jak velkou část ceny nemovitosti bude firma schopná krýt z vlastních prostředků a tím pádem, kolik si potřebuje půjčit. Zpravidla banky poskytují hypotéky pro firmy do maximální výše 70 % LTV. Určitě je dobré si domluvit schůzku se zkušeným hypotečním makléřem, který vám rád a zdarma poskytne všechny informace, abyste se vyhnuli zklamání, kdy banka nedá hypotéku vůbec, nebo neposkytne tolik, kolik firma potřebuje.

A na závěr ještě jedno upozornění. Hypotéka pro právnické osoby není stejný produkt jako osobní hypotéka pro podnikatele. Pokud si bude chtít vzít hypotéku osoba samostatně výdělečně činná pro své podnikání, bude banka posuzovat nejenom její příjmy, ale také její výdaje a rodinný stav.

 Zeptat se makléře